facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2012080

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2009-09-26 Jubileusz 130-lecia OSP Skawina I i 40-lecia zawodowej straży pożarnej w Skawinie

W dniu 26 września br. odbywały się uroczystości jubileuszowe 130-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie i 40-lecia działalności tamtejszej zawodowej straży pożarnej. Obchody zainaugurowała uroczysta msza św. w Kościele pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którą odprawili Diecezjalny Duszpasterz Straży Pożarnej ks. Prałat Jan Czyrek oraz Kapelan Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej ks. st.kpt Władysław Kulig.

Uroczystości jubileuszowe kontynuowano na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skawinie. Rozpoczął je przegląd pododdziałów, który przeprowadził Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st.bryg. Józef Galica. Po podniesieniu flagi państwowej zebranych powitał Komendant Miejski PSP w Krakowie bryg. Ryszard Gaczoł oraz Prezes OSP Skawina I dh Krzysztof Karczewski. Następnie przedstawiono rys historyczny obu formacji obchodzących jubileusz i wręczono medale oraz wyróżnienia. Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Adam Najder dokonali przekazania na ręce Dowódcy JRG Skawina st.kpt. Jerzego Bakalarza samochodu operacyjnego Hyundai Tuscon. Zarówno ten pojazd, jak i dwa inne samochody pożarnicze OSP Skawina I poświęcili ks. Jan Czyrek i ks. Władysław Kulig. Przemówienia okolicznościowe wygłosili m.in. st.bryg. Józef Galica, poseł na Sejm RP Jacek Krupa, Józef Krzyworzeka, Adam Najder, ks. Władysław Kulig,Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Leszek Zięba, przedstawiciel delegacji powiatu monachijskiego p. Englberger.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości odbył się piknik z nieodłączną grochówką przy dźwiękach muzyki wyśmienicie zaaranżowanej i wykonywanej przez regionalny zespół z Radziszowa.

W dziale "Galeria" zamieszczono fotografie z ww. uroczystości.

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja