facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011869

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2006-09-01 Wizyta delegacji strażaków z Frankfurtu nad Menem

W dniach od 1 do 3 września 2006 r. na zaproszenie strony polskiej przebywała w Krakowie 7 osobowa delegacja strażaków z Frankfurtu nad Menem pod kierownictwem Komendanta Prof. Dipl.-Ing. Reinharda Riesa.

W dniu 1 września 2006 r. na terenie Komendy Miejskiej PSP w Krakowie przy ul. Westerplatte 19 odbyła się uroczystość przekazania krakowskim strażakom przez Pana prof. Jacka Majchrowskiego – Prezydenta Miasta Krakowa zakupionych przez Urząd Miasta Krakowa dwóch używanych samochodów ratowniczych typu MAN.

Są to będące w dobrym stanie technicznym, wyprodukowane w latach 1987 i 1988, samochody ratownictwa technicznego z napędem terenowym, wyposażone w wyciągarki i 3 osobową kabinę załogi. Uzupełnią one występujące braki w tym zakresie sprzętu ratowniczego w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Tego typu samochody ze względu na stosunkowo małe gabaryty będą bardzo przydatne do prowadzenia ewentualnych działań ratowniczych w powstającym tunelu Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego /Rondo Mogilskie – Dworzec PKP/ oraz w wąskich uliczkach w centrum miasta i osiedlach mieszkaniowych. Delegacja niemiecka przekazała również krakowskim strażakom zestaw sprzętu przeciwpowodziowego do uszczelniania wałów.

W trakcie spotkania w dniu 1.09.2006 r. Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski odznaczył Komendanta Zawodowej Straży Pożarnej we Frankfurcie nad Menem Prof. Dipl.-Ing. Reinharda Riesa odznaką Honoris Gratia.

W czasie tej wizyty niemieccy strażacy zapoznali się z cyklem prowadzenia zajęć doskonalenia zawodowego strażaków i brali udział w ćwiczeniach specjalistycznych grup ratowniczych. Komendant Prof. Dipl.-Ing. Reinhard Ries przedstawił wykład w zakresie taktyki prowadzenia działań ratowniczych przez niemieckich strażaków w czasie powodzi.

Wrześniowa wizyta stanowiła kolejny etap na drodze współpracy naszych zaprzyjaźnionych miast w zakresie poprawy bezpieczeństwa ich mieszkańców i ochrony mienia.


Zdjęcia zamieszczono w Galerii

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja