facebook

    środa, 1 kwiecień 2020 r.
 Liczba odwiedzin : 2582304

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2011-08-29 V Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krakowskiego.

W dniu 27 sierpnia 2011 r. w miejscowości Wołowice – Gmina Czernichów odbyły się V Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krakowskiego.

W zawodach wzięło udział 36 drużyn w tym 16 drużyn kobiecych. W zawodach startowała drużyna dziewczynek z MDP Gdów oraz chłopców z MDP Wierzchów – powiat Wielicki. Warto zauważyć, że zawody miały charakter międzynarodowy – wśród startujących drużyn obecnością zaszczycili nas goście z powiatu Monachijskiego.

Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach: - ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. Sędzią głównym zawodów rozkazem Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie był st. kpt. Jacek Linca Z-ca Dowódcy JRG 3.

Najlepszą drużyną żeńską (klasyfikacja generalna) okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Wołowic z wynikiem 99,33 pkt.
Na drugim miejscu uplasowała się MDP z Jeziorzan z wynikiem 105,69 pkt., a trzecie miejsce zajęła drużyna z MDP Karniów z wynikiem 114,32.
Dalsze miejsca przypadły MDP z Przegini Duchownej, Olszowic, Miłocic, Zalasu, Sieciechowic, Wielmoży, Gdowa, Żydowa, pow. Monachijskiego, Przegini, Więcławic, Krzęcina i Bębła.
Wśród Panów najlepszą drużyną w klasyfikacji generalnej okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sieciechowic z wynikiem 94,16 pkt. Na drugim miejscu ukończyła drużyna z MDP z Sąspowa z wynikiem 94,22 pkt., a trzecie miejsce zajęli chłopcy z MDP z Wierzchowa – powiat wielicki, z wynikiem 96,11 pkt.
Dalsze miejsca przypadły MDP z Goszczy, Tropiszowa, Zagacia, Więcławic, Waganowic, Wołowic, Radwanowic, Sułoszowej I, Polanki Hallera, Smardzowic, Będkowic, pow. Monachijskiego II, pow, Monachijskiego I, Czernej, Świątnik Górnych, Jeziorzan oraz gościnnie Zbydniowic.

Zawody uświetnili swoją obecnością m.in. Pan poseł na sejm RP Jacek Krupa, Pani Urszula Stochel Wicestarosta Powiatu Krakowskiego, Pan Szymon Łytek Wójt Gminy Czernichów - współorganizator zawodów, Pan Leszek Zięba-Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, Pan st. bryg. Ryszard Gaczoł-Komendant Miejski PSP w Krakowie, Pan bryg. Paweł Jarosz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie oraz Pan insp. Dariusz Pocięgiel Komendant Powiatowy Policji.

Sporządził Rzecznik Prasowy KM PSP w Krakowie.

Zdjęcia w Galerii

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 23 interwencji. W tym: pożary 7, miejscowe zagrożenia 13, alarmy fałszywe 3.

Od początku roku: 3368 interwencji. W tym: pożary 909, miejscowe zagrożenia 1968, alarmy fałszywe 491.


2020-03-24 Pożar kotłowni domu jednorodzinnego w Sułoszowej.
W dniu 24.04.2020 r. o godz. 00:48 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotła do centralnego ogrzewania w miejscowości Sułoszowa. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano zastęp z JRG 5 oraz 2 zastępy z pobliskich OSP Sułoszowa I i Sułoszowa II. Po przybyciu na miejsce zastępu OSP Sułoszowa I i rozpo...

2020-03-24 Wypadek drogowy z udziałem sześciu samochodów osobowych w miejscowości Gaj
W dniu 24.03.2020 około godziny 10:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymało zgłoszenie z CPR o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Gaj, gmina Mogilany. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano pobliskie OSP Mogilany oraz JRG Skawina wraz z zastępcą dowódcy. Po przyb...

2020-03-23 Śmiertelny wypadek w miejscowości Prusy
W dniu 22.03.2020 r. wpłynęła formatka z WCPR o wypadku w miejscowości Prusy . Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG-7, JRG SA, OSP i Oficera Operacyjnego. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego,...

2020-03-13 Wypadek komunikacyjny na ul. Zygmunta Glogera w Krakowie.
W dniu 12.03.2020r. około godziny 13.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymano formatkę od dyspozytora CPR o zdarzeniu komunikacyjnym na ul. Zygmunta Glogera w Krakowie. Na miejsce zadysponowano zastępy JRG-5 które stwierdziły wypadek motocyklisty z samochodem dostawczym. R...

2020-03-01 Czołowe zderzenie 2 pojazdów w Kryspinowie
Do bardzo groźnego wypadku doszło na odcinku drogi wojewódzkiej nr 780. Z nieustalonych przyczyn doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano w sumie 7 zastępów z JRG, OSP i LSRG.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wy...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja