facebook

    poniedziałek, 18 listopad 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2215763

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2011-08-29 V Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krakowskiego.

W dniu 27 sierpnia 2011 r. w miejscowości Wołowice – Gmina Czernichów odbyły się V Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krakowskiego.

W zawodach wzięło udział 36 drużyn w tym 16 drużyn kobiecych. W zawodach startowała drużyna dziewczynek z MDP Gdów oraz chłopców z MDP Wierzchów – powiat Wielicki. Warto zauważyć, że zawody miały charakter międzynarodowy – wśród startujących drużyn obecnością zaszczycili nas goście z powiatu Monachijskiego.

Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach: - ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. Sędzią głównym zawodów rozkazem Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie był st. kpt. Jacek Linca Z-ca Dowódcy JRG 3.

Najlepszą drużyną żeńską (klasyfikacja generalna) okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Wołowic z wynikiem 99,33 pkt.
Na drugim miejscu uplasowała się MDP z Jeziorzan z wynikiem 105,69 pkt., a trzecie miejsce zajęła drużyna z MDP Karniów z wynikiem 114,32.
Dalsze miejsca przypadły MDP z Przegini Duchownej, Olszowic, Miłocic, Zalasu, Sieciechowic, Wielmoży, Gdowa, Żydowa, pow. Monachijskiego, Przegini, Więcławic, Krzęcina i Bębła.
Wśród Panów najlepszą drużyną w klasyfikacji generalnej okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sieciechowic z wynikiem 94,16 pkt. Na drugim miejscu ukończyła drużyna z MDP z Sąspowa z wynikiem 94,22 pkt., a trzecie miejsce zajęli chłopcy z MDP z Wierzchowa – powiat wielicki, z wynikiem 96,11 pkt.
Dalsze miejsca przypadły MDP z Goszczy, Tropiszowa, Zagacia, Więcławic, Waganowic, Wołowic, Radwanowic, Sułoszowej I, Polanki Hallera, Smardzowic, Będkowic, pow. Monachijskiego II, pow, Monachijskiego I, Czernej, Świątnik Górnych, Jeziorzan oraz gościnnie Zbydniowic.

Zawody uświetnili swoją obecnością m.in. Pan poseł na sejm RP Jacek Krupa, Pani Urszula Stochel Wicestarosta Powiatu Krakowskiego, Pan Szymon Łytek Wójt Gminy Czernichów - współorganizator zawodów, Pan Leszek Zięba-Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, Pan st. bryg. Ryszard Gaczoł-Komendant Miejski PSP w Krakowie, Pan bryg. Paweł Jarosz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie oraz Pan insp. Dariusz Pocięgiel Komendant Powiatowy Policji.

Sporządził Rzecznik Prasowy KM PSP w Krakowie.

Zdjęcia w Galerii

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 32 interwencji. W tym: pożary 1, miejscowe zagrożenia 21, alarmy fałszywe 10.

Od początku roku: 14706 interwencji. W tym: pożary 3124, miejscowe zagrożenia 9474, alarmy fałszywe 2108.


2019-11-12 MPL Balice - awaryjne lądowanie samolotu pasażerskiego
Zgłoszenie dotyczące awaryjnego lądowania statku powietrznego zostało przekazane przez Lotniskową Służbę Ratowniczą do SKKM ok godziny 15.35. Przyczyną awaryjnego lądowania samolotu Boeing 737 miały być problemy z podwoziem zaraz po starcie. Na pokładzie znajdowało się 178 pasażerów oraz 6 członków ...

2019-11-03 Pożar mieszkania na ulicy Józefa Dietla w Krakowie.
W niu 31.10.2019 r. o godzinie 12:24 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o bardzo silnym zadymieniu z mieszkania na ulicy J. Dietla. Po przybyciu na miejsce zdarzenia uzyskano informację że pożarem objęte jest mieszkanie na drugiej kondygnacji. Jedna rota zabezpieczona w sprzęt ODO oraz wyposażon...

2019-10-30 Wyciek kwasu nadoctowego. Kraków, ul. Ciepłownicza
W dniu 29.10.2019 około godziny 15:30 do SKKM wplynęła formatka z CPR o wycieku kwasu nadoctowego w pralni chemicznej. Po przyjeździe na miejsce zastępów PSP stwierdzono wyciek około 300 litrów w/w substancji na skutek rozszczelnienia instalacji technologicznej. Na miejsce zadysponowano Specjalistyc...

2019-10-17 Trzy osoby ranne w wypadku na DK94
Do groźnego wypadku doszło tuż przed godziną 18:00 na 317 kilometrze drogi krajowej nr 94 w miejscowości Jerzmanowice.
O godzinie 17:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w którym zostały poszkodowane cztery os...

2019-10-12 Wypadek Kraków ul. Kuryłowicza.
W dniu 12 października 2019 roku o godzinie 19.54 do SKKM w Krakowie wpłynęła formatka z WCPR o zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym w Krakowie na ulicy Kuryłowicza. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG 6 , OSP Zbydniowice oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zda...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja