facebook

    czwartek, 13 sierpień 2020 r.
 Liczba odwiedzin : 2865592

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2011-08-29 V Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krakowskiego.

W dniu 27 sierpnia 2011 r. w miejscowości Wołowice – Gmina Czernichów odbyły się V Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krakowskiego.

W zawodach wzięło udział 36 drużyn w tym 16 drużyn kobiecych. W zawodach startowała drużyna dziewczynek z MDP Gdów oraz chłopców z MDP Wierzchów – powiat Wielicki. Warto zauważyć, że zawody miały charakter międzynarodowy – wśród startujących drużyn obecnością zaszczycili nas goście z powiatu Monachijskiego.

Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach: - ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. Sędzią głównym zawodów rozkazem Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie był st. kpt. Jacek Linca Z-ca Dowódcy JRG 3.

Najlepszą drużyną żeńską (klasyfikacja generalna) okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Wołowic z wynikiem 99,33 pkt.
Na drugim miejscu uplasowała się MDP z Jeziorzan z wynikiem 105,69 pkt., a trzecie miejsce zajęła drużyna z MDP Karniów z wynikiem 114,32.
Dalsze miejsca przypadły MDP z Przegini Duchownej, Olszowic, Miłocic, Zalasu, Sieciechowic, Wielmoży, Gdowa, Żydowa, pow. Monachijskiego, Przegini, Więcławic, Krzęcina i Bębła.
Wśród Panów najlepszą drużyną w klasyfikacji generalnej okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sieciechowic z wynikiem 94,16 pkt. Na drugim miejscu ukończyła drużyna z MDP z Sąspowa z wynikiem 94,22 pkt., a trzecie miejsce zajęli chłopcy z MDP z Wierzchowa – powiat wielicki, z wynikiem 96,11 pkt.
Dalsze miejsca przypadły MDP z Goszczy, Tropiszowa, Zagacia, Więcławic, Waganowic, Wołowic, Radwanowic, Sułoszowej I, Polanki Hallera, Smardzowic, Będkowic, pow. Monachijskiego II, pow, Monachijskiego I, Czernej, Świątnik Górnych, Jeziorzan oraz gościnnie Zbydniowic.

Zawody uświetnili swoją obecnością m.in. Pan poseł na sejm RP Jacek Krupa, Pani Urszula Stochel Wicestarosta Powiatu Krakowskiego, Pan Szymon Łytek Wójt Gminy Czernichów - współorganizator zawodów, Pan Leszek Zięba-Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP, Pan st. bryg. Ryszard Gaczoł-Komendant Miejski PSP w Krakowie, Pan bryg. Paweł Jarosz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie oraz Pan insp. Dariusz Pocięgiel Komendant Powiatowy Policji.

Sporządził Rzecznik Prasowy KM PSP w Krakowie.

Zdjęcia w Galerii

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 37 interwencji. W tym: pożary 5, miejscowe zagrożenia 28, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 11377 interwencji. W tym: pożary 2680, miejscowe zagrożenia 7246, alarmy fałszywe 1451.


2020-08-02 Pożar w warsztacie mechanicznym ul.Tomickiego
W dniu 02.08. ok. godz. 20.30 wpłyneła informacja o pożarze magazynu (hali) koło zakladów tytoniowych w Nowej Hucie.
Na miejsce zadysponowano:
- GBA-Rt, GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA, SD-30 z JRG-4,
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG-7
- SLRR z Oficerem Operacyjnym.
Po przybyciu na mie...

2020-07-30 Pożar na dachu budynku ul. Wadowicka
W dniu 30.07.2020 ok godz.08. 40 otrzymano informację o pożarze na dachu budynku przy ul. Wadowickiej w Krakowie.

Po przyjeździe na miejsce ustalono, że dach nowo budowanego budynku wielorodzinnego objęty jest pożarem. Budynek o konstrukcji żelbetowej o czterech kondygnacjach nadziemnych i ...

2020-07-20 Wypadek w trakcie prac rozbiórkowych.
W dniu 20.07.2020 do SKKM wpłynęła informacja, że doszło do wypadku z udziałem koparki na ulicy Cementowej. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG 4 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w trakcie prac rozbiórkowych na terenie dawnej cementowni doszło do z...

2020-07-04 Poważny wypadek samochodowy w miejscowości Cholerzyn
Kilka minut po północy w dniu 4 lipca br do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego dotarło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych .Do działań zadysponowano zastęp z JRG nr 3 oraz najbliższe OSP tj. Mników, Krayspinów oraz Liszki. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy, w których podróż...

2020-06-25 Wypadek na terenie Zakrzówka
W dniu 25.06.2020 r. o godz. 17.52 wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego, że kobieta w wieku 18 lat spadła z wysokości około 12 m i znajduje się na półce skalnej na terenie Zakrzówka. Na miejsce zdarzenia zadysponowani Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego i S...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja