facebook

    niedziela, 25 sierpień 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2073226

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2012-08-09 Starosta krakowski przekazał dwie motopompy

W środę, 8 sierpnia starosta krakowski Józef Krzyworzeka uroczyście przekazał Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Ryszardowi Gaczołowi dwie, zakupione ze środków finansowych powiatu krakowskiego, motopompy pożarnicze.
Zakupiony sprzęt na co dzień służył będzie do celów ratowniczych. Nowe pompy po raz pierwszy zostaną użyte już za trzy tygodnie, 1 września na stadionie sportowym GKS „Świt” w Krzeszowicach, gdzie odbędą się VI Powiatowe Zawody Pożarniczy-Sportowe. Tradycyjnie wezmą w nich udział zwycięzcy zawodów gminnych. Dotychczas najlepsze jednostki biorące udział w zawodach przyjeżdżały z własnym sprzętem, które wykorzystywały podczas tzw. bojówki. W tym roku się to zmieni. Nowe motopompy pozwolą biorącym w zawodach jednostką OSP na obniżenie kosztów, które do tej pory ponosili na utrzymanie i konserwacje własnych pomp używanych podczas rywalizacji. Dodatkowo, rozgrywanie bojówki na przygotowanych przez organizatorów pompach, spowoduje, że wszystkie drużyny będą miały jednakowe szanse. Użycie tych pomp w trakcie zawodów spowoduję, że o ich wynikach decydować będzie wyszkolenie druhów, a nie jakość posiadanego przez poszczególne jednostki OSP sprzęt - powiedział Józef Krzyworzeka, starosta krakowski.
Miedzy odbywającymi się raz do roku zawodami, pompy będą w dyspozycji Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 KM PSP przy ul. Wyki w Krakowie, która będzie odpowiadać za odpowiednią konserwacją i utrzymanie w gotowości tego nowoczesnego sprzętu, który będzie wykorzystywany do celów ratowniczych podczas występujących na terenie powiatu krakowskiego zagrożeń. Zakup motopomp jest kontynuacją tworzenia powiatowego zasobu sprzętu i materiałów do działań ratowniczych – podsumował Józef Krzyworzeka.

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 45 interwencji. W tym: pożary 3, miejscowe zagrożenia 36, alarmy fałszywe 6.

Od początku roku: 11786 interwencji. W tym: pożary 2722, miejscowe zagrożenia 7522, alarmy fałszywe 1542.


2019-08-16 Pożar transportera z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie
W dniu 15 sierpnia br. w godzinach popołudniowych doszło do groźnego pożaru pasa transmisyjnego taśmociągu z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie.
Z uwagi na wysokość taśmociągu, który usytuowany jest kilkanaście metrów nad ziemią działania gaśnicze były prowadzone z wykorzystanie...

2019-08-16 Wybuch gazu miejscowości Sułoszowa
W dniu 16.08.2019 o godz. 17:07 wpłyneło zgłoszenie do dyżurnego SKKM o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowosci Sułoszowa.
Na miejsce zadysponowano:
- OSP Sułoszowa I, Sułoszowa II, Sułoszowa III, Wielmoża (5 zastępów).
- JRG-5, JRG-7 (4 zastępy)
-Oficera Operacyjnego SKK...

2019-08-11 Zalew Kryspinów - dwóch nastolatków topiło się w niestrzeżonej części.
W dniu 11.08.2018 o godz. 15.24 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał informację z CPR-u o dwóch osobach topiących się na niestrzeżonej części zalewu przy kortach tenisowych.
Na miejsce natychmiast zadysponowano:
- OSP Kryspinów - dwa zastępy wraz z łodzią,
- GBA-Rt z JRG-3,
- Specj...

2019-08-05 Wyciek HCl z uszkodzonych pojemników w m.Rzeszotary.
W dniu 05.08.2019 o godz. 15.11 Dyżurny SKKM otrzymał informację o wycieku kwasu solnego (HCl) z dwóch pojemników typu DPL o pojemności 1000 litrów każdy. Z uzyskanych informacji wynikało, iż nikt nie został ranny i nie ma osób wymagających pomocy medycznej.

Do działań niezwłocznie zadyspo...

2019-08-01 Wypadek w m. Racławice
W dniu 1.08.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Racławice. Do działań niezwłocznie zadysponowano pobliskie jednostki OSP, zastępy z JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek drogowy samochodu osob...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja