facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2012023

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2014-01-15 Spełniamy marzenia...

15 stycznia br. w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Nr 6 miały miejsce niecodzienne wydarzenia. Jednostkę odwiedził Marcel Cichoń. Marcel to 4-latek chory na białaczkę. W tym dniu odbywał wizytę kontrolną w Szpitalu Dziecięcym, w którym spędził niemal połowę zeszłego roku. Chłopiec miał dwa marzenia. Otrzymać mobilny komputer oraz zobaczyć Straż Pożarną i Strażaków. Dzięki połączonym siłom Fundacji Mam Marzenie oraz Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie oba marzenia spełniły się jednocześnie. Marcel wraz z tatą miał okazję zwiedzić całą Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą, zobaczyć jak alarmowani są strażacy będący na koszarach oraz zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w JRG 6. Rolę przewodnika po Jednostce pełnił Z-ca Dowódcy JRG 6 st. kpt. Arkadiusz Kielin. Największe wrażenie na chłopcu jak i zgromadzonych dziennikarzach zrobił jednak udział Marcela w wyjeździe alarmowym do akcji, w której wcielił się zarówno w ratownika podającego prąd wody jak i operatora drabiny mechanicznej.
Na zakończenie Marcel otrzymał z rąk przedstawicieli Fundacji oraz Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie st. bryg. Ryszarda Gaczoła komputer, duży wóz strażacki, upominki strażackie oraz dyplom „Wzorowego wypełniania obowiązków Młodego Strażaka”.

Komendant Miejski PSP w Krakowie wraz z wszystkimi funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi życzy Marcelowi szybkiego powrotu do zdrowia, mnóstwa powodów do uśmiechu każdego dnia oraz kto wie… może powrotu na Jednostkę już jako zawodowemu strażakowi.

Rzecznik Prasowy
kpt. Łukasz Szewczyk

Zdjęcia z tego niecodziennego wydarzenia można zobaczyć w dziale Galeria.

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja