facebook

    czwartek, 2 lipiec 2020 r.
 Liczba odwiedzin : 2794015

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2015-08-30 VII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze MDPW dniu 30 sierpnia w Radziszowie przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się już po raz siódmy Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Warto wspomnieć, iż zawody te zorganizowane były przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krakowie, Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie, a swoim patronatem zawody objął Starosta Krakowski - p. Józef Krzyworzeka.
Gospodarzem zawodów był burmistrz miasta i gminy Skawina - p. Paweł Kolasa oraz jednostka OSP z Radziszowa.
Komendę Miejską PSP w Krakowie reprezentowali st. bryg. Ryszard Gaczoł - Komendant Miejski PSP w Krakowie wraz ze swoim Zastępcą bryg. Andrzejem Nowakiem.
Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze KM PSP w Krakowie na czele z sędzią głównym zawodów mł. bryg. Arkadiuszem Kielinem.

Zawody rozpoczął p. Józef Krzyworzeka - Starosta Krakowski , który przyjął meldunek o gotowości drużyn od Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Leszka Zięby.

Zawody jak zwykle dostarczyły wielu emocjonujących wrażeń, sportowa rywalizacja była zacięta, ale prowadzona niezwykle uczciwie zgodnie z zasadami fair-play.

Zawody przeprowadzone były w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz ćwiczeniu bojowym. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach tj. drużyn dziewczęcych i chłopięcych.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawią się następująco,

MDP - chłopcy

ćwiczenie bojowe:
1. Konary
2. Narama
3. Sułoszowa II

sztafeta pożarnicza:
1. Łuczyce
2. Konary
3. Kaszów

MDP - dziewczęta

ćwiczenie bojowe:
1. Wołowice
2. Poskwitów
3. Skrzeszowice

sztafeta pożarnicza:
1. Poskwitów
2. Wołowice
3. Wola Filipowska

W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach w grupie MDP chłopców kolejność była następująca:
1. Konary
2. Sąspów
3. Więcławice
4. Waganowice
5. Łuczyce
6. Sułoszowa II
7. Narama
8. Świątniki Górne
9. Ostrężnica
10. Kaszów
11. Bębło
12. Rzozów
13. Bosutów
14. Wołowice
15. Ujazd
16. Radziszów

W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach w grupie MDP dziewcząt kolejność była następująca:
1. Wołowice
2. Poskwitów
3. Skrzeszowice
4. Wola Filipowska
5. Biały Kościół
6. NIedźwiedź
7. Świątniki Górne
8. Kobylany
9. Przeginia

Na koniec Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie bryg. Andrzej Nowak serdecznie pogratulował zwycięzcom, podkreślił również fakt, że tym, co połączyło wszystkich uczestników niedzielnych zawodów w Radziszowie była wielka strażacka pasja.

Co warte zaznaczenia zawody te były zorganizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz współfinansowane ze środków budżetu Gminy Skawina.

kpt. Łukasz Szewczyk

zdjęcia do obejrzenia w dziale Galeria.


Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 61 interwencji. W tym: pożary 13, miejscowe zagrożenia 45, alarmy fałszywe 3.

Od początku roku: 8188 interwencji. W tym: pożary 1975, miejscowe zagrożenia 5206, alarmy fałszywe 1007.


2020-06-25 Wypadek na terenie Zakrzówka
W dniu 25.06.2020 r. o godz. 17.52 wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego, że kobieta w wieku 18 lat spadła z wysokości około 12 m i znajduje się na półce skalnej na terenie Zakrzówka. Na miejsce zdarzenia zadysponowani Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego i S...

2020-06-06 Wypadek na przejeździe kolejowym.
W dniu 6.06.2020 o godzinie 11:40 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym przy ulicy Rzepakowej w Krakowie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 4 i JRG SA oraz pobliskie OSP. Łącznie w akcji uczestniczyło siedem zastępów straży wraz z Oficerem Operacyjnym. Po prz...

2020-05-24 Pożar kamienicy przy ulicy Dolnych Młynów.
W dniu 23 maja o godzinie 8:48 do SKKM wpłynęła informacja o pożarze kamienicy na skrzyżowaniu ulic Rajskiej i Dolnych Młynów. Do akcji zadysponowano zastępy z JRG 1 i JRG 3 oraz Oficera Operacyjnego. Na miejscu zdarzenia w chwili przybycia PSP, pożarem objęty był cały szyb windowy w podworcu i zn...

2020-05-18 Wypadek na ulicy Sucharskiego w Krakowie
W dniu 17.05.2020 o godzinie 5:46 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na ulicy Sucharskiego w Krakowie. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG 6 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie. Stwierdzono, ze do...

2020-05-01 Pożar w miejscowości Sułoszowa
W dniu 1 maja 2020 roku o godz. 3:15 Dyżurny SKKM w Krakowie otrzymał zgłoszenie o pożarze garażu w domu jednorodzinnym w miejscowości Sułoszowa. Do działań zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG 5 Kraków, pobliskie jednostki OSP oraz jeden zastęp z JRG Olkusz. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja