facebook

    poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
 Liczba odwiedzin : 2592915

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2015-08-30 VII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze MDPW dniu 30 sierpnia w Radziszowie przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się już po raz siódmy Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Warto wspomnieć, iż zawody te zorganizowane były przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krakowie, Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie, a swoim patronatem zawody objął Starosta Krakowski - p. Józef Krzyworzeka.
Gospodarzem zawodów był burmistrz miasta i gminy Skawina - p. Paweł Kolasa oraz jednostka OSP z Radziszowa.
Komendę Miejską PSP w Krakowie reprezentowali st. bryg. Ryszard Gaczoł - Komendant Miejski PSP w Krakowie wraz ze swoim Zastępcą bryg. Andrzejem Nowakiem.
Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze KM PSP w Krakowie na czele z sędzią głównym zawodów mł. bryg. Arkadiuszem Kielinem.

Zawody rozpoczął p. Józef Krzyworzeka - Starosta Krakowski , który przyjął meldunek o gotowości drużyn od Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Leszka Zięby.

Zawody jak zwykle dostarczyły wielu emocjonujących wrażeń, sportowa rywalizacja była zacięta, ale prowadzona niezwykle uczciwie zgodnie z zasadami fair-play.

Zawody przeprowadzone były w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz ćwiczeniu bojowym. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach tj. drużyn dziewczęcych i chłopięcych.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawią się następująco,

MDP - chłopcy

ćwiczenie bojowe:
1. Konary
2. Narama
3. Sułoszowa II

sztafeta pożarnicza:
1. Łuczyce
2. Konary
3. Kaszów

MDP - dziewczęta

ćwiczenie bojowe:
1. Wołowice
2. Poskwitów
3. Skrzeszowice

sztafeta pożarnicza:
1. Poskwitów
2. Wołowice
3. Wola Filipowska

W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach w grupie MDP chłopców kolejność była następująca:
1. Konary
2. Sąspów
3. Więcławice
4. Waganowice
5. Łuczyce
6. Sułoszowa II
7. Narama
8. Świątniki Górne
9. Ostrężnica
10. Kaszów
11. Bębło
12. Rzozów
13. Bosutów
14. Wołowice
15. Ujazd
16. Radziszów

W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach w grupie MDP dziewcząt kolejność była następująca:
1. Wołowice
2. Poskwitów
3. Skrzeszowice
4. Wola Filipowska
5. Biały Kościół
6. NIedźwiedź
7. Świątniki Górne
8. Kobylany
9. Przeginia

Na koniec Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie bryg. Andrzej Nowak serdecznie pogratulował zwycięzcom, podkreślił również fakt, że tym, co połączyło wszystkich uczestników niedzielnych zawodów w Radziszowie była wielka strażacka pasja.

Co warte zaznaczenia zawody te były zorganizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz współfinansowane ze środków budżetu Gminy Skawina.

kpt. Łukasz Szewczyk

zdjęcia do obejrzenia w dziale Galeria.


Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 56 interwencji. W tym: pożary 33, miejscowe zagrożenia 18, alarmy fałszywe 5.

Od początku roku: 3662 interwencji. W tym: pożary 1053, miejscowe zagrożenia 2089, alarmy fałszywe 520.


2020-04-01 Wypadek w miejscowosci Czajowice na DK 94.
W dniu 01.04.2020r. o godz. 2: 15 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Czajowice na DK 94. Z treści zgłoszenia wynikało, że samochód wjechał w dom, a w pojeździe uwięziona jest osoba poszkodowana. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG 5, Oficer Operacyjny oraz zastępy...

2020-03-24 Pożar kotłowni domu jednorodzinnego w Sułoszowej.
W dniu 24.04.2020 r. o godz. 00:48 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotła do centralnego ogrzewania w miejscowości Sułoszowa. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano zastęp z JRG 5 oraz 2 zastępy z pobliskich OSP Sułoszowa I i Sułoszowa II. Po przybyciu na miejsce zastępu OSP Sułoszowa I i rozpo...

2020-03-24 Wypadek drogowy z udziałem sześciu samochodów osobowych w miejscowości Gaj
W dniu 24.03.2020 około godziny 10:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymało zgłoszenie z CPR o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Gaj, gmina Mogilany. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano pobliskie OSP Mogilany oraz JRG Skawina wraz z zastępcą dowódcy. Po przyb...

2020-03-23 Śmiertelny wypadek w miejscowości Prusy
W dniu 22.03.2020 r. wpłynęła formatka z WCPR o wypadku w miejscowości Prusy . Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG-7, JRG SA, OSP i Oficera Operacyjnego. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego,...

2020-03-13 Wypadek komunikacyjny na ul. Zygmunta Glogera w Krakowie.
W dniu 12.03.2020r. około godziny 13.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymano formatkę od dyspozytora CPR o zdarzeniu komunikacyjnym na ul. Zygmunta Glogera w Krakowie. Na miejsce zadysponowano zastępy JRG-5 które stwierdziły wypadek motocyklisty z samochodem dostawczym. R...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja