facebook

    sobota, 24 sierpień 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2072924

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2007-09-12 I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

W dniach 12 i 13 września 2007 roku na stadionie piłkarskim KS Płaszowianka odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. W Turnieju udział wzięły reprezentacje Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz Straży Pożarnej z Frankfurtu nad Menem.
Pierwszego dnia Turnieju rozegrane zostały dwa mecze o wejście do finału. W pierwszym meczu spotkały się reprezentacje Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz Straży Pożarnej z Frankfurtu nad Menem. W regulaminowym czasie gry (grano 2 x 45 minut) odnotowano bezbramkowy remis. Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W tych bezkonkurencyjni okazali się piłkarze z Niemiec wygrywając 3-0.
W drugim meczu zagrały ze sobą Komenda Miejska Policji w Krakowie przeciwko Komendzie Miejskiej PSP w Krakowie. Do przerwy wynik 2-0 dla Policji. W drugiej połowie piłkarzom KM PSP w Krakowie udało się strzelić tylko jedną bramkę i ze zwycięstwa 2-1 oraz awansu do finału cieszyła się reprezentacja Policji.
Drugiego dnia odbyły się również dwa mecze. O trzecie miejsce zagrały ze sobą drużyny Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie oraz Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Tu lepsi okazali się piłkarze KM PSP w Krakowie wygrywając bezapelacyjnie 4-1.
W finale zmierzyły się ze sobą ekipy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Straży Pożarnej z Frankfurtu nad Menem. Bezkonkurencyjni okazali się Policjanci gromiąc rywali 4-0. Tym samym stali się zwycięzcami I Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Każda reprezentacja otrzymała puchar oraz pamiątkowy dyplom.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - Komenda Miejska Policji w Krakowie
2 miejsce - Straż Pożarna z Frankfurtu nad Menem
3 miejsce - Komenda Miejska PSP w Krakowie
4 miejsce - Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie


Zdjęcia z turnieju dostępne w Galerii

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 45 interwencji. W tym: pożary 3, miejscowe zagrożenia 36, alarmy fałszywe 6.

Od początku roku: 11786 interwencji. W tym: pożary 2722, miejscowe zagrożenia 7522, alarmy fałszywe 1542.


2019-08-16 Pożar transportera z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie
W dniu 15 sierpnia br. w godzinach popołudniowych doszło do groźnego pożaru pasa transmisyjnego taśmociągu z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie.
Z uwagi na wysokość taśmociągu, który usytuowany jest kilkanaście metrów nad ziemią działania gaśnicze były prowadzone z wykorzystanie...

2019-08-16 Wybuch gazu miejscowości Sułoszowa
W dniu 16.08.2019 o godz. 17:07 wpłyneło zgłoszenie do dyżurnego SKKM o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowosci Sułoszowa.
Na miejsce zadysponowano:
- OSP Sułoszowa I, Sułoszowa II, Sułoszowa III, Wielmoża (5 zastępów).
- JRG-5, JRG-7 (4 zastępy)
-Oficera Operacyjnego SKK...

2019-08-11 Zalew Kryspinów - dwóch nastolatków topiło się w niestrzeżonej części.
W dniu 11.08.2018 o godz. 15.24 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał informację z CPR-u o dwóch osobach topiących się na niestrzeżonej części zalewu przy kortach tenisowych.
Na miejsce natychmiast zadysponowano:
- OSP Kryspinów - dwa zastępy wraz z łodzią,
- GBA-Rt z JRG-3,
- Specj...

2019-08-05 Wyciek HCl z uszkodzonych pojemników w m.Rzeszotary.
W dniu 05.08.2019 o godz. 15.11 Dyżurny SKKM otrzymał informację o wycieku kwasu solnego (HCl) z dwóch pojemników typu DPL o pojemności 1000 litrów każdy. Z uzyskanych informacji wynikało, iż nikt nie został ranny i nie ma osób wymagających pomocy medycznej.

Do działań niezwłocznie zadyspo...

2019-08-01 Wypadek w m. Racławice
W dniu 1.08.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Racławice. Do działań niezwłocznie zadysponowano pobliskie jednostki OSP, zastępy z JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek drogowy samochodu osob...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja