facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011878

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2016-04-04 MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" pod takim hasłem odbyła się w dniu 2 kwietnia w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 6 kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dzieci oraz młodzież zmagała się z pytaniami dotyczącymi wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej, podstawowych definicji sprzętu pożarniczego i jego parametrów, wiedzy z zakresu struktur Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wielu innych dotyczących bezpieczeństwa i właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia. Z uwagi na dużą ilość młodzieży wszystkich podzielono na dwie grupy - pierwsza przystąpiła to pisania testu, a druga została zaproszona na prezentację sprzętu będącego na wyposażeniu Jednostki. Każdy miał okazję zobaczyć jak wygląda garaż, wejść do samochodu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki, sprzęt ochrony dróg oddechowych oraz zobaczyć jak odbierane jest zgłoszenie telefoniczne i co należy powiedzieć w takiej sytuacji. Po sprawdzeniu wszystkich prac nie było żadnych wątpliwości przy wyłonieniu laureatów. Zwycięzcom wręczono wyjątkowe nagrody. Zastępca Dowódcy Jednostki w imieniu Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie pogratulował wszystkim uczestnikom turnieju oraz wyróżnił najmłodszych uczestników biorących udział w turnieju nagrodą specjalną, a była to książką o historii krakowskiej Straży Pożarnej oraz kubek z autami JRG 6!
Ponadto każdy uczestnik tegorocznego turnieju dostał stosowny upominek ufundowany przez Zarząd Powiatowy OSP Kraków Grodzki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. Na zakończenie zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie przed drabiną mechaniczną.

Zdjęcia w dziale Galeria

st. kpt. Damiana Woszczyna
kpt. Łukasz Szewczyk

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja