facebook

    sobota, 24 sierpień 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2072875

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2016-04-15 Szkolenie z obsługi SCRD Rotator w JRG 2W dniach 12- 14 kwietnia 2016 roku Nick Ovenden trener z firmy Boniface Engineering Ltd przeprowadził szkolenie z zakresu wykorzystania możliwości ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego SCRD Rotator podczas usuwania skutków wypadków samochodów ciężarowych i autobusów. W czasie trzydniowych zajęć strażacy ratownicy mieli możliwość poznania i przećwiczenia pod okiem doświadczonego instruktora technik właściwego wykorzystania zawiesi oraz zbloczy przy podnoszeniu i przemieszczaniu samochodów ciężarowych i ładunków wielkogabarytowych. Kolejnym elementem treningu była prawidłowa praca ramienia podnoszącego na którym zamontowane są 4 wciągarki (dla przypomnienia samochód SCRDrog Mega City posiada łącznie 2 wciągarki). Odpowiednie podpięcie zawiesi i zbloczy oraz zsynchronizowanie pracy wciągarek umożliwia pełną kontrolę nad podnoszonym i przemieszczanym pojazdem. Trzydniowe szkolenie było cennym doświadczeniem dla strażaków z JRG-2 Kraków a przekazana wiedza i umiejętności praktyczne przez trenaera Nicka Ovendena z pewnością zostaną wykorzystane podczas działań ratowniczych prowadzonych przy pomocy samochodu SCRD Rotator.
Ciężki samochód ratownictwa drogowego SCRD Rotator jest jednym z dwóch najnowocześniejszych samochodów ratownictwa drogowego użytkowanych w Państwowej Straży Pożarnej w Polsce (drugi jest na wyposażeniu JRG 10 Warszawa). Samochód na swym wyposażeniu posiada żuraw obrotowy tzw. rotator na którym znajdują się 4 wciągarki pozwalające zachowywać pełną kontrolę nad przemieszczanym pojazdem lub ładunkiem. Opracowana technologia żurawia pozwala wykorzystywać w działaniach zamontowane wciągarki zarówno do podnoszenia jak i wyciągania. Maksymalny udźwig żurawia to 58 ton.
Oprócz 4 wciągarek zamontowanych na żurawiu samochód posiada dodatkowo wciągarkę główną zamontowaną z tyłu pojazdu oraz dwie wciągarki boczne zamontowane przy podporach. Zamontowany w pojeździe system podpór i wciągarek umożliwia prowadzenie działań ratowniczych w bezpośrednim sąsiedztwie przemieszczanego pojazdu bez konieczności zapewnienia szerokiego miejsca do odpowiedniego ustawienia się, rozłożenia oraz prowadzenia działań ratowniczych.

Dokumentacja fotograficzna w [Galeria Ćwiczenia]

JM/SzD


Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 45 interwencji. W tym: pożary 3, miejscowe zagrożenia 36, alarmy fałszywe 6.

Od początku roku: 11786 interwencji. W tym: pożary 2722, miejscowe zagrożenia 7522, alarmy fałszywe 1542.


2019-08-16 Pożar transportera z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie
W dniu 15 sierpnia br. w godzinach popołudniowych doszło do groźnego pożaru pasa transmisyjnego taśmociągu z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie.
Z uwagi na wysokość taśmociągu, który usytuowany jest kilkanaście metrów nad ziemią działania gaśnicze były prowadzone z wykorzystanie...

2019-08-16 Wybuch gazu miejscowości Sułoszowa
W dniu 16.08.2019 o godz. 17:07 wpłyneło zgłoszenie do dyżurnego SKKM o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowosci Sułoszowa.
Na miejsce zadysponowano:
- OSP Sułoszowa I, Sułoszowa II, Sułoszowa III, Wielmoża (5 zastępów).
- JRG-5, JRG-7 (4 zastępy)
-Oficera Operacyjnego SKK...

2019-08-11 Zalew Kryspinów - dwóch nastolatków topiło się w niestrzeżonej części.
W dniu 11.08.2018 o godz. 15.24 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał informację z CPR-u o dwóch osobach topiących się na niestrzeżonej części zalewu przy kortach tenisowych.
Na miejsce natychmiast zadysponowano:
- OSP Kryspinów - dwa zastępy wraz z łodzią,
- GBA-Rt z JRG-3,
- Specj...

2019-08-05 Wyciek HCl z uszkodzonych pojemników w m.Rzeszotary.
W dniu 05.08.2019 o godz. 15.11 Dyżurny SKKM otrzymał informację o wycieku kwasu solnego (HCl) z dwóch pojemników typu DPL o pojemności 1000 litrów każdy. Z uzyskanych informacji wynikało, iż nikt nie został ranny i nie ma osób wymagających pomocy medycznej.

Do działań niezwłocznie zadyspo...

2019-08-01 Wypadek w m. Racławice
W dniu 1.08.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Racławice. Do działań niezwłocznie zadysponowano pobliskie jednostki OSP, zastępy z JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek drogowy samochodu osob...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja