facebook

    sobota, 8 sierpień 2020 r.
 Liczba odwiedzin : 2859261

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2016-06-21 Ćwiczenia pod okiem Ministra

Dnia 21 czerwca 2016 roku Stadion Miejski im. H. Reymana w Krakowie był świadkiem jednych z największych manewrów Państwowej Straży Pożarnej zorganizowanych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.Ćwiczenia swoim zasięgiem objęły również posterunki zlokalizowane dookoła Krakowskich Błoń.
Scenariusz ćwiczeń obejmował utrwalenie zasad podjęcia interwencji przez zastępy ratowniczo - gaśnicze Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, które w trakcie podoperacji zabezpieczenia uroczystości na krakowskich błoniach otrzymują zgłoszenie o rozpyleniu nieznanej substancji w jednym z sektorów stadionu miejskiego.
Innym epizodem była ewakuacja osoby, która rozpyliła niebezpieczną substancję z dachu stadionu przy wykorzystaniu technik alpinistycznych.
W ramach ćwiczeń obserwatorzy mogli zapoznać się również z możliwościami ciężkiego ratownictwa drogowego z rotatorem, który w dziecinny sposób może podnosić, obracać duże gabarytowo samochody np. cysterny.

W Ćwiczeniach wzięły udział dwie Specjalistyczne Grupy Ratownicze, które funkcjonują w ramach KM PSP w Krakowie: "Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego Kraków 6" oraz "Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego Kraków - 3" oraz zastępy z JRG 1, JRG 2 JRG 4, JRG 5, JRG 7, JRG SA. W sumie w ćwiczeniach wzięło udział ponad 100 strażaków.
Wraz ze strażakami ćwiczyli również przedstawiciele: Komendy Miejskiej Policji, , Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Państwowy Inspektor Sanitarny MSW w Krakowie, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

O randze ćwiczeń świadczy również udział zaproszonych znamienitych gości na czele z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim. W ćwiczeniach uczestniczyli komendanci PSP wszystkich szczebli na czele z Komendantem Głównym p. nadbryg. Leszkiem Suskim, obecny był Małopolski Komendant Wojewódzki p. bryg. Stanisław Nowak wraz zastępcami st. bryg. Piotrem Konarem, st. bryg. Markiem Bębenkiem oraz Komendant Miejski PSP w Krakowiep. st. bryg. Ryszard Gaczoł wraz zastępcą bryg. Andrzejem Nowakiem, a także kadra dowódcza i kierownicza KW PSP w Krakowie i KM PSP w Krakowie.

Przeprowadzone ćwiczenia stanowią kolejny krok na drodze do skutecznej i sprawnej realizacji zabezpieczenia obchodów ŚDM 2016 jakie odbędą się w Krakowie i okolicach w lipcu br.

Opracowanie: st. kpt. Łukasz Szewczyk
Zdjęcia: Marzena Burtan

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 51 interwencji. W tym: pożary 5, miejscowe zagrożenia 36, alarmy fałszywe 10.

Od początku roku: 9974 interwencji. W tym: pożary 2194, miejscowe zagrożenia 6549, alarmy fałszywe 1231.


2020-08-02 Pożar w warsztacie mechanicznym ul.Tomickiego
W dniu 02.08. ok. godz. 20.30 wpłyneła informacja o pożarze magazynu (hali) koło zakladów tytoniowych w Nowej Hucie.
Na miejsce zadysponowano:
- GBA-Rt, GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA, SD-30 z JRG-4,
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG-7
- SLRR z Oficerem Operacyjnym.
Po przybyciu na mie...

2020-07-30 Pożar na dachu budynku ul. Wadowicka
W dniu 30.07.2020 ok godz.08. 40 otrzymano informację o pożarze na dachu budynku przy ul. Wadowickiej w Krakowie.

Po przyjeździe na miejsce ustalono, że dach nowo budowanego budynku wielorodzinnego objęty jest pożarem. Budynek o konstrukcji żelbetowej o czterech kondygnacjach nadziemnych i ...

2020-07-20 Wypadek w trakcie prac rozbiórkowych.
W dniu 20.07.2020 do SKKM wpłynęła informacja, że doszło do wypadku z udziałem koparki na ulicy Cementowej. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG 4 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w trakcie prac rozbiórkowych na terenie dawnej cementowni doszło do z...

2020-07-04 Poważny wypadek samochodowy w miejscowości Cholerzyn
Kilka minut po północy w dniu 4 lipca br do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego dotarło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych .Do działań zadysponowano zastęp z JRG nr 3 oraz najbliższe OSP tj. Mników, Krayspinów oraz Liszki. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy, w których podróż...

2020-06-25 Wypadek na terenie Zakrzówka
W dniu 25.06.2020 r. o godz. 17.52 wpłynęło zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego, że kobieta w wieku 18 lat spadła z wysokości około 12 m i znajduje się na półce skalnej na terenie Zakrzówka. Na miejsce zdarzenia zadysponowani Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego i S...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja