facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2012041

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2016-06-21 Ćwiczenia pod okiem Ministra

Dnia 21 czerwca 2016 roku Stadion Miejski im. H. Reymana w Krakowie był świadkiem jednych z największych manewrów Państwowej Straży Pożarnej zorganizowanych w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.Ćwiczenia swoim zasięgiem objęły również posterunki zlokalizowane dookoła Krakowskich Błoń.
Scenariusz ćwiczeń obejmował utrwalenie zasad podjęcia interwencji przez zastępy ratowniczo - gaśnicze Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, które w trakcie podoperacji zabezpieczenia uroczystości na krakowskich błoniach otrzymują zgłoszenie o rozpyleniu nieznanej substancji w jednym z sektorów stadionu miejskiego.
Innym epizodem była ewakuacja osoby, która rozpyliła niebezpieczną substancję z dachu stadionu przy wykorzystaniu technik alpinistycznych.
W ramach ćwiczeń obserwatorzy mogli zapoznać się również z możliwościami ciężkiego ratownictwa drogowego z rotatorem, który w dziecinny sposób może podnosić, obracać duże gabarytowo samochody np. cysterny.

W Ćwiczeniach wzięły udział dwie Specjalistyczne Grupy Ratownicze, które funkcjonują w ramach KM PSP w Krakowie: "Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego Kraków 6" oraz "Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego Kraków - 3" oraz zastępy z JRG 1, JRG 2 JRG 4, JRG 5, JRG 7, JRG SA. W sumie w ćwiczeniach wzięło udział ponad 100 strażaków.
Wraz ze strażakami ćwiczyli również przedstawiciele: Komendy Miejskiej Policji, , Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Państwowy Inspektor Sanitarny MSW w Krakowie, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

O randze ćwiczeń świadczy również udział zaproszonych znamienitych gości na czele z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim. W ćwiczeniach uczestniczyli komendanci PSP wszystkich szczebli na czele z Komendantem Głównym p. nadbryg. Leszkiem Suskim, obecny był Małopolski Komendant Wojewódzki p. bryg. Stanisław Nowak wraz zastępcami st. bryg. Piotrem Konarem, st. bryg. Markiem Bębenkiem oraz Komendant Miejski PSP w Krakowiep. st. bryg. Ryszard Gaczoł wraz zastępcą bryg. Andrzejem Nowakiem, a także kadra dowódcza i kierownicza KW PSP w Krakowie i KM PSP w Krakowie.

Przeprowadzone ćwiczenia stanowią kolejny krok na drodze do skutecznej i sprawnej realizacji zabezpieczenia obchodów ŚDM 2016 jakie odbędą się w Krakowie i okolicach w lipcu br.

Opracowanie: st. kpt. Łukasz Szewczyk
Zdjęcia: Marzena Burtan

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja