facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2012033

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2016-10-14 Ukraińscy strażacy podglądają krakowskich

W dniach 3 - 5 października strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 6 mieli przyjemność przez trzy dni gościć delegację 20 strażaków z Ukrainy, a dokładniej z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych skupionych w Obwodzie Iwano-Frankowskim. Nasi goście przebywali w Polsce w ramach projektu pod nazwą "Zwiększenie skuteczności reagowania ukraińskich służb ratowniczych na sytuacje kryzysowe", a głównym celem wizyty było zdobycie wiedzy i doświadczenia w obszarze ratownictwa chemiczno - ekologicznego.
Ukraińscy strażacy przez trzy dni zdobywali wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Zajęcia teoretyczne prowadzili między innymi oficerowie z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, specjalistka ds. ratownictwa chem-ekol. z Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego KM PSP w Krakowie, Zastępca Dowódcy JRG 6 oraz pan Andrzej Strzelec - przedstawiciel firmy Tech-Car. Podczas tych zajęć koledzy z Ukrainy zaznajomieni zostali z organizacją Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego w Polsce, organizacją Państwowej Straży Pożarnej , a przede wszystkim organizacją ratownictwa chemiczno ekologicznego na przykładzie funkcjonowania i standardu wyposażenia SGRCHEM - EKO KRAKÓW 6. W trakcie szkolenia duży nacisk położono na stronę praktyczną, gdzie strażacy z Ukrainy najpierw zobaczyli jak poszczególne założenia realizują strażacy z JRG 6, a następnie sami realizowali poszczególne założenia wyposarzeni w specjalnie środki ochrony m.in. ubrania gazoszczelne oraz inne będące na wyposażeniu pojazdów do ratownictwa chemiczno ekologicznego. Koledzy z Ukrainy mieli okazję sami, pod czujnym okiem ratowników z JRG 6, zbudować układy pompowe i inne niezbędne do przeprowadzenia akcji z substancją chemiczną. Zostali zaznajomieni z całym wyposażeniem pojazdów wchodzących w skład SGRCHEM-EKO KRAKÓW 6 oraz z wyposażeniem całej Jednostki.
Grupa była bardzo aktywna, zaangażowana w szkolenie i zdeterminowana na zdobycie jak największej ilości wiedzy, informacji aby mogli się tym podzielić ze swoimi kolegami w kraju.

st. kpt. Damian Woszczyna
st. kpt. Łukasz Szewczyk

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja