facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011824

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2007-10-29 Warsztaty dla specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego „Kraków 2007”

W dniach 21 – 27 października 2007 r. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wspólnie z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zorganizowały warsztaty i ćwiczenia dla członków specjalistycznych grup ratownictwa wysokościowego.

Ćwiczenia odbyły się na obiekcie JRG-3 oraz w podkrakowskich dolinach (Kobylańska, Będkowska, Bolechowicka).
Uczestnikami manewrów ratowniczych byli: instruktorzy ratownictwa wysokościowego z PSP pod kierownictwem mł. bryg. Krzysztofa Mendaka - szefa szkolenia, st. kpt. Leszek Smolarczyk - lekarz KM PSP, st. kpt. Jarosław Rospond-wykładowca WOSz PSP w Krakowie oraz goście z Litwy, Białorusi, Czech, Słowacji oraz Niemiec.

Na ćwiczeniach obecni byli m. in.: przedstawiciel Komendy Głównej PSP w Warszawie st. bryg. mgr inż. Marian Sochacki – główny specjalista/obserwator, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie bryg. mgr inż. Andrzej Łabuz, Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie bryg. mgr inż. Bogdan Malinowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie mł. bryg. mgr inż. Paweł Knapik, Komendant Miejski PSP w Krakowie mł. bryg. mgr inż. Ryszard Gaczoł, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie mł. bryg. mgr inż. Paweł Jarosz.

Zdjęcia z warsztatów w galerii.

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja