facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2012073

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2017-02-03 Ćwiczenia z ratownictwa lodowego i wodnego SGRWN "Kraków 4" i JRG KM PSP w Krakowie

W dniu 2 lutego 2017 roku członkowie "Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego Kraków 4” przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Ćwiczenia przeprowadzono na zalewie Bagry. W ćwiczeniach udział brali strażacy z wszystkich jednostek ratowniczo-gaśniczych KM PSP Kraków.
Celem ćwiczeń było doskonalenie technik bezpiecznego poruszania się po lodzie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu jakim dysponują członkowie SGRWN jak również sprzętu stanowiącego podstawowe wyposażenie każdego zastępu ratowniczego. Dodatkowo podczas ćwiczeń doskonalono techniki ratownictwa lodowego umożliwiające podjecie osób poszkodowanych bezpośrednio z wody m.in. przy użyciu sań lodowych i drabin nasadkowych oraz szybką ewakuację osoby wydobutej z wody na brzeg.
Scenariusze kolejnych założeń odzwierciedlały akcje z którymi strażacy zmagali się podczas swoich interwencji.
Instruktorzy: kpt. Marcin Orzechowski oraz mł. asp. Robert Szumny prowadząc szkolenie analizowali konkretne przypadki działań na pokrywie lodowej wskazując optymalny dobór sprzętu i technik ratowniczych. Ćwiczenia realizowane są cyklicznie każdego roku i poprzedzane są zajęciami teoretycznymi, w tym roku czynny udział w ćwiczeniach biora udział kadeci studium dziennego SA PSP w Krakowie, którzy odbywają praktyki zawodowe w KM PSP w Krakowie .
Przebieg powyższych ćwiczeń wizytowali osobiście: Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie bryg. Andrzej Nowak oraz naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego KM PSP w Krakowie mł. bryg Arkadiusz Kielin.

opracowanie:
kpt. Bartłomiej Rosiek
st. kpt. Piotr Marchewka
Zdjęcia z ćwiczeń dostępne są w dziale galeria

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja