facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011909

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2017-05-03 Udział w oficjalnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja
W dniu 3 maja Małopolski Komendant Wojewódzki st. bryg. Stanisław Nowak wspólnie z Komendantem Miejskim mł. bryg. Arturem Noskiem oraz p.o. Komendanta Szkoły Aspirantów w Krakowie st. bryg. Sławomirem Wojtą uczestniczyli w oficjalnych obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisana konstytucją. Dodatkowo Kościół Katolicki w Polsce w tym dniu obchodzi uroczystość Najświętszej Maryji Panny Królowej Polski.

Arcybiskup Marek Jędraszewski metropolita krakowski odprawił Eucharystię w katedrze wawelskiej. Podczas wygłoszonej homilii metropolita podkreślił, że patriotyzm będący miłością ojczyzny jest niekiedy miłością trudną. Wymaga zaparcia się samego siebie, zaprasza do ofiarności, zakłada możliwość cierpienia. Krzyż Chrystusa nadaje patriotyzmowi najgłębszy sens - tłumaczył.

Po Eucharystii tradycyjnie już ze wzgórza wawelskiego na plac Jana Matejki przed Grób Nieznanego Żołnierza przeszedł pochód patriotyczny. Po drodze pochód zatrzymał się pod Krzyżem Katyńskim na pl. Ojca Adama Studzińskiego w celu złożenia kwiatów i oddania hołdu zamordowanym w Katyniu. W pochodzie obok kompanii honorowych Wojska Polskiego, Oddziałów Policji czy Straży Miejskiej, udział brała kompania honorowa Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Dodatkową atrakcję stanowiły liczne grupy rekonstrukcyjne i niepodległościowe.

Na placu Matejki przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożono wieńce i wręczono odznaczenia państwowe oraz akty nadania obywatelstwa polskiego. Defilada piesza i zmotoryzowana zakończyła obchody.
Zdjęcia dostępne w galerii.

PM


Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja