facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011808

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2017-07-07 Krakowscy strażacy wyróżnieni przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP za wybitne osiągnięcia sportowe

W dniu 6 lipca 2017 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej
w Krakowie odbyło się spotkanie, w trakcie którego Małopolski Komendant Wojewódzki PSP – nadbrygadier Stanisław Nowak wraz ze swoim Zastępcą st. bryg. Markiem Bębenkiem wręczyli listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe strażakom woj. małopolskiego, którzy odznaczają się wyjątkową sprawnością fizyczną potwierdzoną licznymi sukcesami podczas zawodów nie tylko ogólnopolskich ale i międzynarodowych. W spotkaniu udział wzięli także Komendanci Powiatowi i Miejscy PSP woj. małopolskiego nadzorujący wyróżnionych strażaków.
Pośród wyróżnionych strażaków znalazło się aż 10 funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Krakowie.
- kpt. Bartłomiej Siepietowski (JRG 6)
- kpt. Bartłomiej Rosiek (Wydział Operacyjno – Szkoleniowy)
- mł. asp. Piotr Boroń (JRG 6)
- mł. kpt. Robert Skalniak (JRG 6)
- st. sekc. Marcin Jurkiewicz (JRG 6)
- kpt. Agnieszka Wojciechowska (JRG 3)
- st. kpt. Jarosław Świderski (JRG 3)
- st. sekc. Adam Szlachta (JRG 3)
- mł. asp. Paweł Przybyszewski (JRG 4)
- mł. ogn. Michał Śliwa (JRG 2)
Wyróżnienie otrzymał również trener reprezentacji Pan Andrzej Gubała.
Krakowscy strażacy należą do ścisłej czołówki sportowców Małopolski godnie reprezentując formację Państwowej Straży Pożarnej oraz rodzimej Komendy Miejskiej PSP w Krakowie .
W sposób szczególny Małopolski Komendant Wojewódzki PSP wyróżnił osiągnięcia sportowe kpt. Agnieszki Wojciechowskiej (KM PSP – JRG 3) oraz kpt. Bartłomieja Siepietowskiego (KM PSP – JRG 6) podkreślając, że od wielu lat pozostają poza zasięgiem sportowych rywali, a mimo to utrzymują stały wysoki poziom wytrenowania, niejednokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.
Wyróżnieni strażacy z KM PSP w Krakowie biorą udział w różnorodnych dyscyplinach sportu m.in. sport pożarniczy, formuła TFA i FCC, kolarstwo górskie downhill, co stanowi istotne wsparcie podczas realizacji obowiązków służbowych wykonywanych w codziennej służbie.
Ponadto w trakcie spotkania Małopolski Komendant Wojewódzki PSP – nadbrygadier Stanisław Nowak oraz Komendant Miejski PSP w Krakowie – mł. bryg. Artur Nosek wyróżnili strażaków, którzy wracając z zawodów sportowych dali przykład, że strażakiem jest się o każdej porze dnia i nocy udzielając bez chwili zawahania pomocy osobom, które ucierpiały w wypadku drogowym. Dyplomy uznania za ratowanie życia ludzkiego otrzymali:
kpt. Bartłomiej Siepietowski, mł. asp. Piotr Boroń oraz Pan Andrzej Gubała.
Na zakończenie wyróżnieni strażacy oraz obecni na miejscu komendanci usiedli przy wspólnym stole wymieniając doświadczenia z zawodów i gratulacje.Opracowanie: kpt. Bartłomiej Rosiek
asp. Ilona Jabczyk
Zdjęcia: mł. bryg. Grzegorz Cegła – WOSz KW PSP w Krakowie.

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja