facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2012105

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2017-09-25 STRAŻAK Z KRAKOWA VICEMISTRZEM EUROPY FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE!!

W miniony weekend Łódź została opanowana przez strażaków z całej Europy, którzy wzięli udział w zmaganiach o tytuł najsprawniejszego strażaka starego kontynentu! Do walki stanęło 187 osób z Litwy, Białorusi, Słowacji, Czech, Francji, Wielkiej Brytani, Niemiec i najliczniej z Polski.
Wśród 14 rywalizujących pań, reprezentantka Komendy Miejskiej PSP w Krakowie kpt. Agnieszka Wojciechowska zdobyła drugie miejsce indywidualnie, nieznacznie przegrywając z reprezentantką Słowenii Luciją Grubar.
W kolejnych konkurencjach tandemów nasza reprezentantka nie oddała zwycięstwa i tak w tandemach mix, czyli parach mieszanych damsko-męskich, z asp. Pawłem Hessem z KM PSP Bielsko-Biała wywalczyła złoto, jak również startując w tandemie kobiecym z Luciją Grubar, dziewczyny stanęły na najwyższym miejscu podium.

Kpt. Agnieszka Wojciechowska na co dzień pełni służbę w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 3 w Krakowie, jest ratownikiem wysokościowymw ramach „SGRWys Kraków 3”. Liczne treningi przygotowujące ją do służby oraz poza nią mają swoje odzwierciedlenie podczas zmagań na torze Firefighter Combat Challenge. Jest to rodzaj toru przeszkód pokonywanym na czas z elementami zadań i sprawności wykorzystywanych podczas realizacji działań ratowniczo – gaśniczych.

Przykładowy film w linku poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=T_QQVlPjTz8

zdjęcia z zawodów dostępne w dziale galeria

opracowanie:
kpt. Agnieszka Wojciechowska
kpt. Bartłomiej Rosiek

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja