facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011903

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2017-09-29 Odprawa Kadry Kierowniczej oraz podsumowanie ćwiczeń MORAWICA 2017

W dniu 27 września 2017 roku na terenach rolniczych w pobliżu Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie – Balicach zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno –bojowe pod nazwą „MORAWICA -2017”. Tematyka realizowanych zadań podczas w/w manewrów obejmowała sprawdzenie możliwości współdziałania w sytuacji wystąpienia katastrofy lotniczej i zdarzenia masowego podczas procedury startu statku powietrznego.
Działania te były prowadzone przez:
Państwową Straż Pożarną, Straż Graniczną, Służbę Celną, Policję, Pogotowie Ratunkowe, Lotniskową Służbę Ratowniczo – Gaśniczą, Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków – Balice, Pogotowie Ratunkowe, oraz podmioty i firmy współpracujące realizujące swoje działania na co dzień w ramach obsługi ruchu pasażerskiego portu lotniczego Kraków – Balice.
Scenariusz ćwiczeń obejmował zarówno sprawdzenie możliwości podejmowania działań ratowniczo – gaśniczych jak i działania poszukiwawczo-ratownicze poszkodowanych i ofiar w porze nocnej na terenach rolniczych poza pasem startowym, a w rejonie operacyjnym zabezpieczanym przez Lotniskową Służbę Ratowniczo – Gaśniczą MPL Kraków – Balice.
Podczas ćwiczeń zostały sprawdzone i przećwiczone w praktyce zapisy Planu Działań w Sytuacji Zagrożenia oraz procedury alarmowania, dysponowania, lokalizacji zdarzenia, dowodzenia stopnia interwencyjnego i taktycznego, tworzenia miejsca i pracy sztabu interwencyjnego w pobliżu miejsca zdarzenia oraz sztabu operacyjnego utworzonego na terenie Portu Lotniczego oraz procedury wewnętrzne Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice.

W działaniach wzięli funkcjonariusze i zastępy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Lotniskowej Służby Ratowniczo- Gaśniczej, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza „Kraków 5” , Grupa Poszukiwawcza z OSP Goszcza wraz z psami ratowniczymi oraz zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu krakowskiego oraz służby współdziałające. Funkcję Kierującego Działaniem Ratowniczym podczas ćwiczeń pełnił Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie brygadier Andrzej Nowak.
Przebieg ćwiczeń osobiście nadzorował Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Stanisław Nowak oraz p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie mł. bryg. Paweł Sejmej.

Podsumowanie ćwiczeń nastąpiło już dnia 28 września br. sali konferencyjnej KM PSP w Krakowie, gdzie grupa rozjemców ćwiczeń przedstawiła spostrzeżenia oraz opracowano wnioski z przebiegu ćwiczeń.

Opracowanie kpt. Bartłomiej Rosiek
Zdjęcia z ćwiczeń dostępne w dziale galeria

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja