facebook

    niedziela, 25 sierpień 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2073271

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2018-06-20 Ćwiczenia w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim

Małopolski Urząd Wojewódzki jak i inne tego typu obiekty zgodnie z obowiązującymi przepisami dot. ochrony przeciwpożarowej jest zobligowany do przeprowadzania praktycznego sprawdzenia warunków ewakuacji przynajmniej raz na dwa lata. W tym roku odbyło się to w połączeniu z ćwiczeniami taktyczno-bojowymi przeprowadzonymi przez zastępy z jednostek ratowniczo-gasniczych tut. Komendy z czego najliczniejsza grupę stanowili strażacy z JRG 1, tj. współorganizatorzy ćwiczeń dla których Małopolski Urząd Wojewódzki stanowi cześć zabezpieczanego rejonu operacyjnego.
Scenariusz ćwiczeń jakie odbyły się w dniu 19 czerwca br. przewidywał pożar jaki wybuchł niemal jednocześnie w dwóch miejscach na terenie budynków zajmowanych przez urzędników MUW. W wyniku pożaru dym odciął drogę ewakuacji kilku osobom, które musiały zostać ewakuowane przez strażaków przy użyciu drabiny mechanicznej, jak również technikami alpinistycznymi przez ratowników wysokościowych ze specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego jaka działa na bazie JRG 3.
Ćwiczenia zakończyły się pełnym sukcesem, wszystkie osoby zostały odnalezione przez roty poszukiwawcze, ewakuowane na zewnątrz budynku, gdzie udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Sama ewakuacja również przebiegła sprawnie, a warto podkreślić, iż łącznie wzięło w niej udział ponad 400 osób.


ŁSz


Zdjęcia w dziale Galeria

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 45 interwencji. W tym: pożary 3, miejscowe zagrożenia 36, alarmy fałszywe 6.

Od początku roku: 11786 interwencji. W tym: pożary 2722, miejscowe zagrożenia 7522, alarmy fałszywe 1542.


2019-08-16 Pożar transportera z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie
W dniu 15 sierpnia br. w godzinach popołudniowych doszło do groźnego pożaru pasa transmisyjnego taśmociągu z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie.
Z uwagi na wysokość taśmociągu, który usytuowany jest kilkanaście metrów nad ziemią działania gaśnicze były prowadzone z wykorzystanie...

2019-08-16 Wybuch gazu miejscowości Sułoszowa
W dniu 16.08.2019 o godz. 17:07 wpłyneło zgłoszenie do dyżurnego SKKM o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowosci Sułoszowa.
Na miejsce zadysponowano:
- OSP Sułoszowa I, Sułoszowa II, Sułoszowa III, Wielmoża (5 zastępów).
- JRG-5, JRG-7 (4 zastępy)
-Oficera Operacyjnego SKK...

2019-08-11 Zalew Kryspinów - dwóch nastolatków topiło się w niestrzeżonej części.
W dniu 11.08.2018 o godz. 15.24 Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał informację z CPR-u o dwóch osobach topiących się na niestrzeżonej części zalewu przy kortach tenisowych.
Na miejsce natychmiast zadysponowano:
- OSP Kryspinów - dwa zastępy wraz z łodzią,
- GBA-Rt z JRG-3,
- Specj...

2019-08-05 Wyciek HCl z uszkodzonych pojemników w m.Rzeszotary.
W dniu 05.08.2019 o godz. 15.11 Dyżurny SKKM otrzymał informację o wycieku kwasu solnego (HCl) z dwóch pojemników typu DPL o pojemności 1000 litrów każdy. Z uzyskanych informacji wynikało, iż nikt nie został ranny i nie ma osób wymagających pomocy medycznej.

Do działań niezwłocznie zadyspo...

2019-08-01 Wypadek w m. Racławice
W dniu 1.08.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Racławice. Do działań niezwłocznie zadysponowano pobliskie jednostki OSP, zastępy z JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek drogowy samochodu osob...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja