facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011931

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2018-08-25 Jubileusz 70-lecia OSP Więcławice oraz poświęcenie nowego samochodu pożarniczego

Uroczystości jubileuszowe więcławickiej OSP zapoczątkowała msza św. w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do amfiteatru na terenie ogrodów plebańskich. Tam dowódca uroczystości dh Wojciech Kwiecień złożył meldunek o gotowości do uroczystości i przeglądu pododdziałów nadbryg. Stanisławowi Nowakowi Małopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Krakowie.
Po podniesieniu flagi państwowej naczelnik OSP Maciej Podymkiewicz przedstawił najważniejsze wydarzenia z dziejów 70-letniej Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcławicach. Następnie nastąpiło symboliczne przekazanie nowego samochodu pożarniczego: Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg Stanisław Nowak oraz Wójt Gminy Michałowice Antoni Rumian wręczyli Prezesowi OSP Więcławice dh. Tomaszowi Szymańskiemu dowód rejestracyjny oraz kluczyki do pojazdu. Samochód poświęcił ks. Proboszcz Ryszard Honkisz nadając mu imię „Marian Pałęga” dla upamiętnienie inicjatora założenia jednostki OSP w Więcławicach i jej pierwszego prezesa. Wśród licznie zgromadzonych na uroczystości znamienitych gości obecny był również Komendant Miejski PSP w Krakowie mł. bryg. Artur Nosek. W dalszej kolejności nastąpiło wręczenie medali, odznaczeń i dyplomów osobom szczególnie zasłużonym dla jednostki, a potem ślubowanie nowych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Więcławice. Po jego zakończeniu w okolicznościowym przemówieniu głos zabrał m.in. poseł Edward Siarka i nadbryg. Stanisław Nowak. Po wyprowadzeniu pocztów sztandarowych wraz z kolumną marszową dowódca uroczystości złożył meldunek o zakończeniu uroczystości.
opracowanie: mł.bryg. Jerzy Moniczewski
zdjęcia z uroczystości dostępne w dziale galeria

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja