facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011996

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2018-09-03 Małopolski Komendant Wojewódzki i Komendant Miejski PSP w Krakowie świadkami ważnego wydarzenia w Karniowie

Po wielu latach nauki w ciasnych salach – najpierw starego dworu, następnie wiejskiego budynku wzniesionego w latach osiemdziesiątych w czynie społecznym przez samych mieszkańców – uczniowie szkoły podstawowej przenieśli się do nowej siedziby.

Uroczystość otwarcia i poświęcenia nowej szkoły w Karniowie miała miejsce 3 września. Placówce uroczyście nadano imię najsłynniejszego z polskich wieszczów – Adama Mickiewicza, a Rada Rodziców przekazała szkole nowy sztandar, który został poświęcony podczas uroczystej Mszy Św. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny na specjalnie na tę okoliczność przygotowanej scenie.

Wydarzenie swą obecnością uświetnili zaproszeni goście, m.in.: Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski, Ireneusz Raś – Poseł na Sejm RP, Piotr Serafin – Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Adam Domagała – Radny Województwa Małopolskiego, Krzysztof Malik, Włodzimierz Okrajek i Włodzimierz Tochowicz – Radni Powiatu Krakowskiego, Małgorzata Doniec – Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Radni i Sołtysi Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, komisarz Marek Kyzioł – Komendant Komisariatu Policji w Słomnikach, Prezesi i Naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

W tej niezapomnianej chwili mieszkańcom Karniowa towarzyszyli także nadbryg. Stanisław Nowak –Małopolski Komendant Wojewódzki PSP oraz mł. bryg. Artur Nosek – Komendant Miejski PSP w Krakowie.

Fotografie z niniejszej uroczystości udostępniliśmy w dziale Galeria.

A.K.

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja