facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011820

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2018-09-06 Komendant Miejski PSP w Krakowie na rozstrzygnięciu konkursu najlepszy kierowca MPK w Krakowie.

6 września 2018 roku na terenie zajezdni autobusowej w Bieńczycach w Krakowie odbył się finał konkursu organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Krakowie. Wydarzenie co roku stanowi duże wydarzenie dla pracowników krakowskiego przewoźnika, przy tej okazji przez Komendantów Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej Miasta Krakowa wyróżnieni zostają pracownicy, którzy wyróżnili się swoja postawa w czasie wykonywania obowiązków.

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie mł. bryg. Artur Nosek wyróżnił jednego z pracowników MPK SA w Krakowie za pomoc przy ugaszeniu naczepy w dniu 6 czerwca br. na ul. Kamieńskiego w Krakowie. Wspomniany kierowca widząc pożar zatrzymał autobus i przy użyciu dostępnych gaśnic pomógł w szybkim ugaszeniu płonącej naczepy samochodu ciężarowego, zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia.

W czasie konkursu, krótki instruktaż dla pracowników MPK w Krakowie w zakresie technik gaszenia pożarów przeprowadzili strażacy z jednostki ratowniczo - gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, następnie odbył się pokaz prowadzenia działań gaśniczych podczas przykładowego zgłoszenia pożaru autobusu.

opracowanie: kpt. Barłomiej Rosiek
zdjęcia z wydarzenia dostepne w dziale galeria


Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja