facebook

    środa, 24 lipiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2011829

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2019-02-25 Spotkanie pożegnalne z okazji przejścia na zaopatrzenie emerytalne mł. bryg. Zygmunta Wencowskiego

W sali portretowej Komendy Miejskiej PSP w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie pożegnalne dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 4 w Krakowie mł. bryg. Zygmunta Wencowskiego. W uroczystości wziął udział bryg. Andrzej Nowak p.o. komendant miejski PSP w Krakowie, st. bryg. Krzysztof Mendak zastępca komendanta miejskiego PSP w Krakowie wraz z kadrą kierowniczą Komendy Miejskiej. Mł. bryg. Wencowski służbę pożarniczą rozpoczął w 1987 roku jako kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po ukończeniu służby kandydackiej w 1989 roku został skierowany do pełnienia służby stałej w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Tarnobrzegu, a w 1992 roku zasilił szeregi krakowskiej straży pożarnej. Ostatnim krokiem w karierze zawodowej mł. bryg. Zygmunta Wencowskiego było objęcie w 2017 r. stanowiska dowódcy JRG. Z dniem 25 lutego 2019 roku dołączył do grona emerytów Państwowej Straży Pożarnej.
Mł. bryg. Zygmunta Wencowski jest oficerem znanym w środowisku pożarniczym z ponadprzeciętnego stosunku do realizacji zadań służbowych. Jako dowódca JRG był wzorowym przełożonym, który swym przykładem mobilizował innych do działania, ciesząc się dużym zaufaniem wśród przełożonych i podwładnych.
Jak podkreślił w okolicznościowym przemówieniu bryg. Andrzej Nowak, mł. bryg. Wencowskim był strażakiem niezłomnym, zawsze gotowym sprostać trudnym wyzwaniom, który z wielkim zaangażowaniem bezpośrednio niósł pomoc poszkodowanym, niejednokrotnie narażając własne życie i zdrowie.
W ciągu swojej ponad 30-letniej służby był wielokrotnie odznaczany, między innymi: Brązowym i Srebrnym Medalem "Za zasługi dla pożarnictwa", Brązową i Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej", Dyplomem Komendanta Głównego PSP i Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę”.

W Galerii publikujemy zdjęcia z niniejszej uroczystości.

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 38 interwencji. W tym: pożary 8, miejscowe zagrożenia 26, alarmy fałszywe 4.

Od początku roku: 10509 interwencji. W tym: pożary 2552, miejscowe zagrożenia 6644, alarmy fałszywe 1313.


2019-07-08 Kraków os. Zielone - śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu
W dniu 08.07.2019 o godz. 20.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze budynku mieszkalnego w jednym z budynków na os.Zielonym.
Na miejsce zadysponowano:
- GCBA-Rt, SD-30 z JRG SA,
- GCBA z JRG-4,
- GCBA-Rt z JRG-7,
...

2019-07-07 Kraków rz.Wisła - kobieta weszła do rzeki i zniknęła pod wodą.
W dniu 07.07.2019 ok godz. 04.49 Dyżurny SKKM otrzymał informację z CPR-u o topiącej się kobiecie w rzece Wisła na wysokości Galerii Kazimierz. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- dwa zastępy z JRG-1,
- Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG-4,
- Oficera Operacyjneg...

2019-07-04 Pożar mieszkania na osiedlu Niepodległości.
W dniu 04.07.2019 o godzinie 4:11 wpłynęło zgłoszenie z CPR o pożarze mieszkania na osiedlu Niepodległości. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG SA, JRG-7, JRG-1 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania na pierwszym piętrze...

2019-07-03 Pożar mieszkania na ul. Młyńskiej
W dniu 03.07.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu na ul. Młyńskiej. Do działań zadysponowano zastępy z JRG 7, JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż pali się mieszkanie na trzecim piętrze....

2019-06-30 Poszukiwania osoby zaginionej w Kryspinowie.
W dniu 30.06 o godzinie 00:40 do SKKM telefonicznie wpłynęła informacja o zaginionym mężczyźnie w okolicy Jaskini Kryspinowskiej. Na miejsce zadysponowano:
- OSP Kryspinów, OSP Liszki i OSP Goszcza z psem.
- JRG-3 dwa zastępy (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego)
- Oficera O...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja