facebook

    niedziela, 22 wrzesień 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 2119243

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2019-06-08 Ogródki edukacyjne w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1

Już od kilku lat organizacji Mistrzostw Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych towarzyszy cześć edukacyjna przeznaczona dla najmłodszych. Nie inaczej było 6 czerwca w trakcie jubileuszowej X edycji wypomnianych Mistrzostw. Ogródki edukacyjne zorganizowano w samym sercu Krakowa, gdzie zlokalizowana jest Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza 1.
Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych funkcjonujących na terenie dzielnic Stare Miasto i Grzegórzki, które stawiły się tak licznie bo w liczbie ok. 400 do JRG 1 miały do dyspozycji 9 stanowisk przygotowanych przez strażaków nie tylko z JRG 1, ale prawie wszystkich JRG KM PSP w Krakowie.
Stanowisko obejmowały:
- kurs pierwszej pomocy,
- szkolenie o pracy strażaka i bezpieczeństwie pożarowym,
- pokaz gaszenia palącego się oleju,
- ściankę wspinaczkową,
- tor przeszkód,
- zabawę ze skrzynkami na drabinie pożarniczej,
- zadymiony namiot,
- konkurs plastyczny,
- pokazy najnowocześniejszego sprzętu (dron, sprzęt używany do rozpoznawania skażeń chemicznych, sprzęt nurka, narzędzia hydrauliczne, sprzęt ODO, sprzęt używany do do ratownictwa wysokościowego, itd.)
Dodatkowo w ramach programu miejskiego "Bezpieczny Kraków" pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa przygotowali stoisko, na którym dzieci po odpowiedzi na pytania z różnych obszarów bezpieczeństwa otrzymywały drobne upominki.
Najmłodsi mieli również "niezłą frajdę" móc ochłodzić się nieco w ten gorący dzień w wodzie z rozstawionej kurtyny wodnej.
Na tym jednak nie koniec gdyż twórcy najlepszych prac w ramach konkursu plastycznego otrzymają na zakończenie roku szkolnego, od strażaków z JRG 1 drobne upominki i strażackie gadżety.


st. kpt. Łukasz Szewczyk


Zdjęcia w dziale Galeria
autor: mł. asp. Maciej Podymkiewicz

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 34 interwencji. W tym: pożary 6, miejscowe zagrożenia 22, alarmy fałszywe 6.

Od początku roku: 12914 interwencji. W tym: pożary 2865, miejscowe zagrożenia 8280, alarmy fałszywe 1769.


2019-09-06 Pożar w zakładzie produkcyjnym w Skawinie
W dnu 6.09.2019 o godz. 4.11 wpłynęło do SKKM w Krakowie zgłoszenie, że w Skawinie w jednym z zakładów produkcyjnych doszło do pożaru pieca do produkcji ciastek. Do działań ratowniczych niezwłocznie zostały zadysponowane zastępy z JRG Skawina, OSP Skawina I, Oficer Operacyjny. Na miejscu zdarzenia z...

2019-09-02 Wypadek w m. Jerzmanowice
W dniu 2.09.2019 do SKKM w Krakowie zgłoszenie o wypadku w miejscowości Jerzmanowice. Do działań niezwłocznie zadysponowano pobliskie jednostki OSP, zastępy z JRG 5 wraz z Oficerem Operacyjnym. Po przybyciu i przeprowadzeniu rozpoznania zastano wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych oraz ciągni...

2019-08-30 Wypadek samochodu osobowego z motocyklistą w Michałowicach
30 sierpnia około godziny 11.10 do SKKM w Krakowie dotarło zgłoszenie o wypadku motocyklisty z samochodem osobowym w podkrakowskich Michałowicach.
Zadysponowane do działań zastępy OSP Michałowice oraz JRG nr 7 potwierdziły na miejscu zderzenie skutera z samochodem osobowym. Działania ratownicze...

2019-08-29 Michałowice - zderzenie dwóch pojazdów na DK7
W dniu 29.08.2018 ok godz. 06.05 Dyżurny SKKM w Krakowie otrzymał informacje o zderzeniu dwóch pojazdów (autokaru z samochodem osobowym). Na miejsce zadysponowano:
- OSP Michałowice, OSP Wilczkowice, OSP Więcławice,
- GBA-Rt, GCBA-Rt z JRG-7,
- GBA-Rt z JRG-5,
- SLRR z Oficerem Opera...

2019-08-28 Wypadek w Woli Radziszowskiej
W dniu 27.08.2019 po godzinie osiemnastej otrzymano formatkę z CPR o zdarzeniu drogowym w Woli Radziszowskiej. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Skawina oraz OSP Wola Radziszowska i OSP Rzozów. Na miejscu zastano wypadek samochodu SUV z Fiatem 126p. W pojazdach podróżowały łącznie cztery osoby....

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja