facebook

    czwartek, 20 czerwiec 2019 r.
 Liczba odwiedzin : 1953475

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2019-06-08 Ogródki edukacyjne w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1

Już od kilku lat organizacji Mistrzostw Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych towarzyszy cześć edukacyjna przeznaczona dla najmłodszych. Nie inaczej było 6 czerwca w trakcie jubileuszowej X edycji wypomnianych Mistrzostw. Ogródki edukacyjne zorganizowano w samym sercu Krakowa, gdzie zlokalizowana jest Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza 1.
Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych funkcjonujących na terenie dzielnic Stare Miasto i Grzegórzki, które stawiły się tak licznie bo w liczbie ok. 400 do JRG 1 miały do dyspozycji 9 stanowisk przygotowanych przez strażaków nie tylko z JRG 1, ale prawie wszystkich JRG KM PSP w Krakowie.
Stanowisko obejmowały:
- kurs pierwszej pomocy,
- szkolenie o pracy strażaka i bezpieczeństwie pożarowym,
- pokaz gaszenia palącego się oleju,
- ściankę wspinaczkową,
- tor przeszkód,
- zabawę ze skrzynkami na drabinie pożarniczej,
- zadymiony namiot,
- konkurs plastyczny,
- pokazy najnowocześniejszego sprzętu (dron, sprzęt używany do rozpoznawania skażeń chemicznych, sprzęt nurka, narzędzia hydrauliczne, sprzęt ODO, sprzęt używany do do ratownictwa wysokościowego, itd.)
Dodatkowo w ramach programu miejskiego "Bezpieczny Kraków" pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa przygotowali stoisko, na którym dzieci po odpowiedzi na pytania z różnych obszarów bezpieczeństwa otrzymywały drobne upominki.
Najmłodsi mieli również "niezłą frajdę" móc ochłodzić się nieco w ten gorący dzień w wodzie z rozstawionej kurtyny wodnej.
Na tym jednak nie koniec gdyż twórcy najlepszych prac w ramach konkursu plastycznego otrzymają na zakończenie roku szkolnego, od strażaków z JRG 1 drobne upominki i strażackie gadżety.


st. kpt. Łukasz Szewczyk


Zdjęcia w dziale Galeria
autor: mł. asp. Maciej Podymkiewicz

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 37 interwencji. W tym: pożary 9, miejscowe zagrożenia 23, alarmy fałszywe 5.

Od początku roku: 8933 interwencji. W tym: pożary 2199, miejscowe zagrożenia 5660, alarmy fałszywe 1074.


2019-06-08 Tragiczne skutki kąpieli w Budzyniu.
W dniu 08.O6.2019 o godzinie 16.47 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o osobie która zniknęła pod wodą na zbiorniku wodnym w Budzyniu, Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy OSP,zastęp z JRG3 , zastęp wodno-nurkowy z JRG4 oraz Oficera Operacyjnego.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia...

2019-06-02 Pożar mieszkania, Kraków ul. Borkowska.
W dniu 02.O6.2019 o godzinie 18.58 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na III piętrze w Krakowie na ulicy Borkowskiej, Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 6 zastępów z JRG oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działań za pomocą s...

2019-05-26 Pożar autobusu na A4
W dniu 26.05.2019r. o godz. 1.18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie wpłynęła informacja o pożarze autobusu na autostradzie A4 (391 km). Na miejsce zadysponowano pobliskie OSP, LSR Balice zastępy z JRG3, JRG5 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce, w trakcie roz...

2019-05-25 Tragiczny wypadek w Zdzięsławicach
W dniu 24.05.2019 ok godziny 21:55 do SKKM wpłynęła formatka z CPR o wypadku w miejscowości Zdzięsławice. Niezwłocznie zadysponowano pobliskie OSP Więcławice i OSP Książniczki oraz dwa zastępy z JRG 7 i Oficera Operacyjnego KM PSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy ...

2019-05-21 Wypadek komunikacyjny na A4
W dniu 20.05.2019 ok godziny 14:15 do SKKM wpłynęła formatka z CPR o wypadku na A4. Niezwłocznie zadysponowano pobliskie OSP, LSR Balice oraz JRG3 wraz z dowódcą JRG. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów JOP i rozpoznaniu stwierdzono wypadek 3 samochodów osobowych. Ruch na autostradzie w kie...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja