facebook

    poniedziałek, 30 marzec 2020 r.
 Liczba odwiedzin : 2578843

 

 

Sala edukacyjna "Ognik"

Bezpieczne ferie 2019

Sport Pożarniczy

Warunki ubiegania się o przyjęcie do służby
w Państwowej Straży Pożarnej

Zaświadczenia z interwencji

Wieża Mariacka

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "STRAŻAK" przy KM PSP Kraków

 

 

Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
Sprawy OSP
SITP przy KM PSP

 Konkursy organizowane przez KG PSP


Aktualności

2020-02-27 Warsztaty zajęciowe Caritas Polska w KM PSP w Krakowie

Jednym z projektów Caritas Polska wychodzącym naprzeciw osobom niepełnosprawnym jest program "Aktywni, widoczni". Jego celem jest motywowanie osób z niepełnosprawnościami do aktywności społecznej, poprzez udział w wyjściach integracyjnych, umożliwiających zwiedzanie ciekawych miejsc. Dla osób, często społecznie wykluczonych, zdanych na stałą opiekę najbliższych, takie wyjazdy poza mury placówki, są niesamowitym przeżyciem oraz uczą samodzielności.
Miejscem, które podopieczni i opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Spytkowicach wybrali na swój integracyjny wyjazd była w dniu 27 luty br. Komenda Miejska PSP w Krakowie, a ściślej Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1.
Spotkanie Strażaków z tak wyjątkowymi Gośćmi rozpoczął komendant miejski PSP w Krakowie st. bryg. Paweł Knapik, który w ciepłych, serdecznych słowach przywitał prawie 50 podopiecznych i opiekunów ze Spytkowic. Kierownik warsztatów wręczył Komendantowi Miejskiemu upominek przygotowany przez jego podopiecznych. Dyplom i podziękowania otrzymał również d-ca JRG 1.
Już od pierwszych chwil spędzonych w jednostce na twarzy Uczestników widać było szczere zadowolenie, radość i uśmiech, które to uczucia towarzyszyły wszystkim uczestnikom, aż do końca wizyty.
Tak liczna grupa, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w Krakowskiej Straży Pożarnej została podzielona na mniejsze zespoły, które miały za zadanie ugasić pożar oleju spożywczego, odnaleźć maskotkę w zadymionym namiocie, będąc wyposażonym w maskę, aparat ODO i strój pożarniczy, zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem pojazdów gaśniczych, wygodnie usadowić się w każdym z nich włączając klakson i sygnały dźwiękowe. W ramach wizyty każdy Uczestnik przeszedł również szkolenie teoretyczne dot. zasad bezpiecznego zachowania się w domu i miejscu publicznym.
Na koniec wszyscy podziwiali podawanie wody z działka ciężkiego pojazdu gaśniczego, możliwości drabiny mechanicznej oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.
Wizyta ta na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich podopiecznych Warsztatów Terapi Zajęciowej ze Spytkowic, jak i samych strażaków z JRG 1 KM PSP w Krakowie.


st. kpt. Łukasz Szewczyk


Zdjęcia w dziale Galeria

Wcześniejsze aktualności >>>


Interwencje

Minionej doby: 73 interwencji. W tym: pożary 50, miejscowe zagrożenia 16, alarmy fałszywe 7.

Od początku roku: 3362 interwencji. W tym: pożary 887, miejscowe zagrożenia 1990, alarmy fałszywe 485.


2020-03-24 Pożar kotłowni domu jednorodzinnego w Sułoszowej.
W dniu 24.04.2020 r. o godz. 00:48 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotła do centralnego ogrzewania w miejscowości Sułoszowa. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano zastęp z JRG 5 oraz 2 zastępy z pobliskich OSP Sułoszowa I i Sułoszowa II. Po przybyciu na miejsce zastępu OSP Sułoszowa I i rozpo...

2020-03-24 Wypadek drogowy z udziałem sześciu samochodów osobowych w miejscowości Gaj
W dniu 24.03.2020 około godziny 10:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymało zgłoszenie z CPR o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Gaj, gmina Mogilany. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano pobliskie OSP Mogilany oraz JRG Skawina wraz z zastępcą dowódcy. Po przyb...

2020-03-23 Śmiertelny wypadek w miejscowości Prusy
W dniu 22.03.2020 r. wpłynęła formatka z WCPR o wypadku w miejscowości Prusy . Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG-7, JRG SA, OSP i Oficera Operacyjnego. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego,...

2020-03-13 Wypadek komunikacyjny na ul. Zygmunta Glogera w Krakowie.
W dniu 12.03.2020r. około godziny 13.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymano formatkę od dyspozytora CPR o zdarzeniu komunikacyjnym na ul. Zygmunta Glogera w Krakowie. Na miejsce zadysponowano zastępy JRG-5 które stwierdziły wypadek motocyklisty z samochodem dostawczym. R...

2020-03-01 Czołowe zderzenie 2 pojazdów w Kryspinowie
Do bardzo groźnego wypadku doszło na odcinku drogi wojewódzkiej nr 780. Z nieustalonych przyczyn doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano w sumie 7 zastępów z JRG, OSP i LSRG.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wy...

Polityka prywatności

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie                                                                                                               Administracja