poniedziałek, 21 wrzesień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2924659

 


Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza wyposażona jest w nowoczesne pojazdy i sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zgodnie ze standardami ICAO – Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego – zapewniając ochronę VIII kategorii lotniska w zakresie interwencyjnego zabezpieczenia ratowniczo-gaśniczego.

LSRG dysponuje 6 ciężkimi samochodami ratowniczo-gaśniczymi, samochodem dowodzenia i łączności Mercedes Sprinter, 2 przyczepami z pełnym wyposażeniem do działań z zakresu ratownictwa medycznego i dekontaminacji, oraz terenowym samochodem operacyjnym Nissan Navara.

Personel LSRG stanowi 56 w pełni przeszkolonych ratowników (w tym 5 profesjonalnych ratowników medycznych), pracujących w systemie zmianowym, zapewniając całodobowe zabezpieczenie przeciwpożarowe lotniska.

W strukturach LSRG działa również Sekcja Zabezpieczenia Medycznego Portu, której zadaniem jest zapewnienie 24-godzinnej opieki i pomocy medycznej wszystkim osobom przebywającym na terenie portu lotniczego (pasażerom, osobom towarzyszącym i pracownikom). Sekcja dysponuje Ambulansem z kompletnym wyposażeniem i pełną obsadą osobową (lekarz + 2 ratowników medycznych).

Wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt ratownictwa technicznego, medycznego oraz ekologicznego pozwala na zabezpieczenie wszystkich operacji lotniczych wykonywanych w Kraków Airport oraz umożliwia podejmowanie wszelkich działań niezbędnych do likwidacji zagrożeń dla życia i mienia na terenie administracyjnym lotniska i w jego rejonie operacyjnym.

 

<<< Powrót

Opracowano na podstawie strony internetowej http://www.krakowairport.pl/pl/3/224/228/LSRG


aktualizacja 21 luty 2012 r. SzD

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja