poniedziałek, 8 marzec 2021 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin :

 


 

Nie zastawiaj dojazdu i drogi pożarowej dla służb ratowniczych


 

Ruszyła AKCJA NA RZECZ POPRAWY DROŻNOŚCI DOJAZDÓW POŻAROWYCH NA KRAKOWSKICH OSIEDLACH!

 

Autorski i oryginalny pomysł na akcję promocyjną ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańcom miasta na problemy naszych jednostek z dojazdem do mieszkań na krakowskich osiedlach.

 
Zamysł wykonania ulotki informacyjnej przypominającej mandat karny jest pomysłem nowatorskim. Jak najbliższy dojazd bezpośrednio pod miejsce pożaru znacząco wpływa na szybkość podjęcia przez strażaków działań ratowniczo - gaśniczych oraz ułatwia ich realizację!!! Straż Pożarna dysponuje samochodami o dużych gabarytach, na wyposażeniu których znajduje się specjalistyczny sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia, życia oraz mienia.

Kampania jest aktywną postawą Wydziału Operacyjno Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Krakowie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście. Autorem oryginalnego projektu jest st. kpt. Marchewka Piotr - Oficer Operacyjny SK KM.
 

Inicjatywa ta spotkała się z dużym uznaniem kierownictwa Wydziału Zarządzania i Bezpieczeństwa Miasta oraz poszczególnych prezesów spółdzielni mieszkaniowych z terenu miasta Krakowa. Plakat oraz wezwanie zostanie wydrukowane i rozpropagowane w kilkutysięcznym nakładzie. Mamy nadzieję, że wpłyną ona na wyobraźnie mieszkańców i uświadomią istotę problemu.

 
 
 

<<< Powrót

 

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja