czwartek, 24 styczeń 2019 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 1647735

 30 kwietnia 2018

30 kwietnia 2018 roku w Gdańsku krakowscy strażacy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 145- lecia Krakowskiej Straży Pożarnej zakonczyli rowerowy rajd z Krakowa do Gdańska pt "Z Westerplatte na Westerplatte", podczas 5 dni pokonali na rowerach ponad 700 kilometrów po drodze odwiedzając Częstochowę, Łeczycę, Toruń oraz Gdańsk.
Strażacy ostani dzień rozpoczęli od udzialu w mszy świętej odprawionej w parafii pw. Św. Floriana w Kolbudach,

a następnie udali sie pod pomnik obrońców wybrzeża Westerplatte, gdzie powitał ich mł. bryg. Artur Nosek - Komendant Miejski PSP w Krakowie wraz z naczelnikiem wydziału technicznego KM PSP w Krakowie st. kpt. Marcinem Witkiem oraz bryg. Adam Jastrzębski - Komendant Miejski PSP w Gdańsku wraz ze swoim zastępcą st.kpt. Józefem Jankowskim.

 

Symboliczna uroczystość oraz złożenie okolicznosciowych wiązanek przebiegła w przyjaznej patriotycznej atmosferze, a rozpoczęła się od odczytania fragmentu wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Pieśn o żołnierzach z Westerplatte". Ostatnim punktem rajdu była wizyta pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku, gdzie strażacy z Krakowa wraz ze swym Komendantem również złożyli okolicznościowe kwiaty. 

 

 

   
W opisywanym rajdzie udział wzięli niżej wymienieni strazacy z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie:

  • kpt. Bartłomiej Rosiek - wydział MR - kierownik i pomysłodawca rajdu

  • kpt. Artur Żywczak - wydział operacyjno - szkoleniowy

  • mł. kpt. Marek Murzyn - JRG 2

  • st. asp. Karol Krawiec - JRG Skawina

  • mł. asp. Kazimierz Dubiel - JRG 2

  • mł. ogn. Paweł Pasek - JRG 7 - kierowca techniczny

  • sekc. Zbigniew Kowalik - JRG 2

BR/SzD


29 kwietnia 2018

 

Piekna nasza Polska cała... te słowa najlepiej podsumowują przebieg i zmiany krajobrazu naszego kraju. Rano opuscilismy Toruń i kolejny, już przedostatni dzien rajdu za Nami, pokonaliśmy kolejne 170 kilometrów do naszego celu na gdańskim Westerplatte. Kolejny raz spotkaliśmy drobne problemy techniczne w zwiazku z urwaną szprychą w jednym z naszych rowerów, serwis kolejny raz wykonał swoją robotę...Im blizej Gdańska Tym częściej spotykamy się z pozdrawiajacymi nas kierowcami samochodów, którzy trąbiac klaksonem oraz machając serdecznie Nas pozdrawiają. Jutro ostatni dzień i zakończenie pod pomnikiem na Westerplatte.


 

BR/SzD


28 kwietnia 2018

Szanowni Państwo, dotarlismy szczęśliwie do kolejnego punktu naszego rajdu tj. JRG nr 3 w Toruniu. Zdając rzetelną relację musimy wspomnieć, o tym że trasa, mimo iż stosunkowo "krótka" bo licząca 150 km mocno dala Nam się we znaki, pojawiają się również defekty opon, na szczęście nasz "serwis bus" sprawuje się bez zarzutu... Wczorajszy 200 - kiletrowy etap czujemy w naszych nogach, rękach, szyjach i... całej reszcie:)


Całe szczęście nasza motywacja nie słabnie, a z każdym kolejnym zaliczonym etapem satysfakcja i uśmiechy kolegów witajacych nas w miastach przystankowych dodają Nam sił. Jako ciekawostkę nalezy dodać, że podczas dzisiejszego etapu kazdy z uczestników zużył 3 litry izotoników oraz spalił ponad 4500kcal.


BR/SzD


27 kwietnia 2018

 

Po uroczystej zmianie służby w JRG 2 w Częstochowie rozpoczęliśmy kolejny dzień zmagań.

Dzisiejszy etap wyglądał zdecydowanie inaczej od wczorajszego, krajobrazy oraz rzeźba terenu typowo nizinna...Choć z drugiej strony we znaki dawał się wiejący wiatr. Podsumowując pokonaliśmy kolejne 200 kilometrów do naszego celu na Westerplatte, obecnie korzystamy z gościnności naszych kolegów z Komendy Powiatowej w Łęczycy. Zbieramy siły na jutrzejszy etap, który planujemy zakończyć w Toruniu.

BR/SzD


26 kwietnia 2018

Szanowni państwo pierwszy dzień rajdu rowerowego z Westerplatte na Westerplatte upłynął dość spokojnie. Po porannym rozpoczęciu oraz wizycie na mszy swiętej w parafii swiętego Floriana ruszyliliśmy pełni optymizmu w kierunku Czestochowy. Pierwsze 70 kilometrów upłynęło w oka mgnieniu. Po przerwie obiadowej w Ogrodziencu zastał nas deszcz, ktory dość urozmaicał nam dalszą jazdę...szczęśliwie dotarlismy do siedziby KM PSP w Częstochowie, czas na posiłek regeneracyjny oraz szybki serwis rowerów...

Pełni emocji pierwszego dnia wieczorem planujemy coś dla ducha czyli udział w wieczornym Apelu Jasnogórskim...a od jutra rana znowu trasa ... kierunek KP PSP w Łęczycy.

Z ciekawostek z planowanych 120 km z powodu remontów wyszło nam 140 km... dlatego w drodze do Gdańska prawdopodobnie przekroczymy granicę 700km...

BR/SzD

 


 

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja