piątek, 15 listopad 2019 r.

Wypadek samochodowy w Krakowie na ulicy Zakopiańskiej. 2006-09-21
W dniu 21.09.2006 roku ok. godziny 16.03 MiejskieStanowisko Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Krakowie otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Zakopiańskiej w okolicy Węzła Opatkowickiego. Do zdarzenia została zadysponowana Grupa Operacyjna MSK Kraków oraz dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG-2 GBA , SRT. Z uwagi na zablokowaną drogę, ostatni odcinek drogi dojazdowej do miejsca zdarzenia samochody ratownicze odbyły "pod prąd" po przeciwległym pasie. Po dotarciu do miejsca zdarzenia o godz.16.09 stwierdzono wypadek drogowy z udziałem trzech samochodów w wyniku którego obrażeń ciała doznała pasażerka samochodu marki VW Golf uwięziona na tylnym siedzeniu. Strażacy przystąpili do działań ratowniczych, których priorytetem było ratowanie życia poszkodowanej kobiety. Pomocy medycznej udzielał Lekarz Grupy Operacyjnej MSK Kraków wraz z jednym ze strażaków-ratowników z JRG-2 Kraków. Po zabezpieczeniu podstawowych czynności życiowych i opatrzeniu ran, poszkodowaną kobietę ewakuowano z pojazdu i przekazano Zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce wypadku przybyła Grupa Dochodzeniowo-Śledcza Policji, która przystąpiła do ustalania przyczyn zdarzenia. Działania ratownicze zakończono ok. godziny 17.06.