czwartek, 13 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2865805

 

Cztery osoby ranne w wypadku. 2006-10-19
Zobacz zdjęcia (0)
19 październik godz. 16.20 Kraków ul. Taklińskiego. Na łuku drogi kierowca samochodu marki Fiat Seicento stracił panowanie nad samochodem, przejechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy marki Opel Corsa.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej zabezpieczono miejsca wypadku i przystąpiono do udzielania pomocy osobom poszkodowanym. W samochodzie Opel znajdowali się kierowca i pasażerka z obrażeniami głowy, których po założeniu kołnierzy wydobyto z pojazdu i przekazano ekipie pogotowia ratunkowego. Równocześnie przystąpiono do udzielenia pomocy uwięzionej pasażerce Fiata, oraz kierowcy. Poszkodowanej założono kołnierz, podano tlen i wydobyto ją przy pomocy narzędzi hydraulicznych z uszkodzonego samochodu. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd. Ranni zostali przekazani Pogotowiu Ratunkowemu.
Po zakończeniu działań przez Grupę Dochodzeniową Policji, rozlane paliwo zebrano przy użyciu sorbentu, a pozostałości powypadkowe posprzątano.
W działaniach brały udział cztery zastępy (12 strażaków) PSP.
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja