piątek, 7 sierpień 2020 r.

Uroczystość zdania i przejęcia obowiązków służbowych Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie 2005-01-14
W sali konferencyjnej Komendy Miejskiej odbyła się uroczystość zdania i przejęcia obowiązków służbowych Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Po 36 latach pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej i 13 latach kierowania Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie na emeryturę przeszedł st. bryg. inż. Antoni Nawrot.
Swoją obecnością uroczystość uświetnili: nadbryg. Piotr Buk - Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Jego Eminencja ks. kard. Franciszek Macharski - Metropolita Krakowski, Jerzy Adamik - Wojewoda Małopolski, Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Krupa - Starosta Krakowski, gen. bryg. Feliks Dela - Dyrektor CMP, nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz - Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Seweryn Dyja - Małopolski Komendant Wojewódzki PSP, st. bryg. Andrzej Pozierak - Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, st. bryg. Elżbieta Rakowska - Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, mł. insp. Andrzej Skowroński - Komendant Miejski Policji w Krakowie, Posłowie, Senatorzy, Dyrektorzy Wydziałów Urzędu Miasta Krakowa, kadra kierownicza Wojska Polskiego, Policji, PSP i OSP oraz liczne grono przyjaciół i znajomych.
W swoich wystąpieniach zaproszeni honorowi goście podkreślali ogromny wkład pracy i zasługi Komendanta Antoniego Nawrota dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa i Powiatu Krakowskiego. Pod Jego kierownictwem zwiększył się potencjał ratowniczy w zakresie ilości Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych i specjalistycznego sprzętu oraz podniósł poziom wyszkolenia specjalistycznego strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Decyzją Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Miejskiego powołany został st. bryg. inż. Józef Pękala. Komendant Józef Pękala zapewnił wszystkich zgromadzonych gości i społeczeństwo iż dołoży wszelkich starań dla dalszego rozwoju Komendy Miejskiej dla dobra mieszkańców i ich mienia oraz będzie dążył do dalszej poprawy warunków pełnienia służby przez strażaków.