wtorek, 19 listopad 2019 r.

Tragiczny wypadek samochodwy w Woli Filipowskiej 2006-12-02
W dniu 2 grudnia 2006 r. o godzinie 08:48 MSK Kraków otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Wola Filipowska. Do akcji zadysponowano GBA i GBARt z JRG 3 oraz OSP Wola Filipowska i Krzeszowice. Przybyłe na miejsce zastępy zastały leżący na dachu,w rowie samochód ciężarowy z uwięzionym w kabinie kierowcą oraz samochód osobowy na jezdni przewrócony na lewy bok. Ze względu na wyciekające paliwo z samochodu ciężarowego rozwinięto linię gaśniczą celem zabezpieczenia miejsca akcji. Na miejsce dodatkowo wezwano samochód SCRD Mega City oraz SDź z JRG 2. Następnie przy użyciu rozpieraczy oraz stempli samochód uniesiono celem umożliwienia dostępu lekarzowi pogotowia do poszkodowanego. Lekarz stwierdził zgon kierowcy. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydobyto kierowce z pojazdu. Następnie przy użyciu wciągarki z samochodu SCRD ciężarówkę postawiono na koła i wyciągnięto z pobocza na jezdnię. Uszkodzone pojazdy zabrała pomoc drogowa. Jezdnię posprzątano i przywrócono ruch.