wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206321

Wypadek na obwodnicy Krakowa 2007-01-04
O godzinie 7.30 Miejskie Stanowisko Kierowania w Krakowie otrzymało zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych na Południowym Obejściu Krakowa w okolicy Węzła Sidzina. Na miejsce wypadku zadysponowane zostały cztery zastępy ratownicze z JRG nr 2 i JRG Skawina, oraz grupa Operacyjna MSK wraz z lekarzem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch samochodów ciężarowych. Kierujący Samochodem ciężarowym marki IVECO najechał na tył Kamaza przewożącego żwir. W wyniku wypadku kierowca IVECO został uwięziony w rozbitej kabinie. Działania ratowników polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu, uwolnieniu go z wraku samochodu i przekazaniu ekipie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po zakończeniu działań ratowniczych wezwano na miejsce pomoc techniczną w celu odholowania uszkodzonych pojazdów oraz posprzątania z jezdni z rozsypanego żwiru.
Przez około 45 minut ruch na obwodnicy był całkowicie zablokowany a do czasu zakończenia działań udrożniono jeden pas w celu rozładowania powstałego zatoru.