wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206234

Tragiczny wypadek na ulicy Brzeskiej w Krakowie 2007-01-27
Około godziny 10.50 krakowska Straż Pożarna odebrała zgłoszenie o wypadku drogowym jaki miał miejsce na ulicy Brzeskiej w Krakowie. Po przybyciu na miejsce zastępów PSP stwierdzono, że w głębokim rowie znajduje się przewrócony na bok samochód osobowy, w którym znajdują się dwie uwięzione osoby (przed przybyciem strażaków z pojazdu wyciągnięto dwoje dzieci), a na pasie jezdni znajduje się ciągnik siodłowy, który również brał udział w zdarzeniu. Działania strażaków polegały na uwolnieniu osób uwięzionych z użyciem specjalistycznych hydraulicznych narzędzi ratowniczych i przekazaniu osób poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało dwoje dzieci, jedna osoba dorosła w chwili uwalniania była w stanie ciężkim, natomiast u czwartej osoby Pogotowie Ratunkowe stwierdziło zgon. Do zdarzenia z pewnością przyczyniły się ciężkie warunki atmosferyczne i drogowe.