piątek, 22 listopad 2019 r.

Wypadek autokaru w miejscowości Kaszów 2007-02-13
Po przybyciu na miejsce pierwszej jednostki OSP ustalono, że samochód osobowy Honda Civic uderzył na łuku jezdni w nadjeżdżający z przeciwka autobus. Autobus uciekając przed zderzeniem zjechał na pobocze ocierając się o przydrożne drzewo. Autobusem podróżowało 32 osoby (narodowości amerykańskiej i angielskiej). Dwie osoby poszkodowane z sam. osobowego zostały jeszcze przed przybyciem OSP zaopatrzone przez Pogotowie Ratunkowe i odwiezione do szpitala. Na miejsce zadysponowana została dodatkowa Karetka Pogotowia do osób jadących autobusem. U jednej z osób podejrzewano złmanie ręki, u czterech pozostałych stwierdzono lekkie potłuczenia. Po przybyciu karetek zostali odwiezieni do szpitala. Teren akcji został oznakowany pachołkami ostrzegawczymi a następnie odcinek drogi został wyłączony z ruchu i wraz z Policją zorganizowano objazd. Do pozostałych osób podróżujących autobusem został zadysponowany autobus zastępczy. Po jego przybyciu odjechali w dalszą drogę. Po wykonaniu przez Policję czynności dochodzeniowych autobus został wyciągnięty z rowu przez Pomoc Drogową, podobnie samochód osobowy. Jezdnię w miejscu wycieku oleju zasypano sorbentem a następnie posprzątano.
W akcji udział brało JRG 3, OSP Czułówek i grupa operacyjna MSK.