wtorek, 2 czerwiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2742571

 

Pożar między torami. 2005-04-06
Zobacz zdjęcia (0)
Około godziny 12:00 Miejskie Stanowisko Kierowania PSP w Krakowie przyjęło zgłoszenie o pożarze „dawnego hotelu kolejowego” w okolicy stacji PKP Kraków Prokocim.
Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy gaśnicze (po dwa z JRG 4 i JRG 6) oraz Oficer Operacyjny KM PSP. Ze względu na lokalizacje pożaru dojazd do miejsca zdarzenia możliwy był jedynie drogą pożarową między torami kolejowymi od ul. Półłanki. Na miejscu okazało się, że pożarem objęta jest część opuszczonego drewnianego budynku należącego do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Przed rozpoczęciem działań konieczne było odłączenie zasilania trakcji kolejowej (3000 V) przez służby PKP. Po uszynieniu trakcji podano trzy prądy wody na palący się budynek i zadysponowano na miejsce samochód cysternę i ciężki samochód gaśniczy z JRG 1. Ponieważ w okolicy stwierdzono brak możliwości zasilania w wodę (dwa znajdujące się obok hydranty są niesprawne) podjęto decyzję o dowożeniu wody przez samochody gaśnicze do cysterny.
Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów i przeszukiwania pogorzeliska (w budynku mogły znajdować się osoby bezdomne).
W wyniku działań jednostek Państwowej Straży Pożarnej udało się uratować połowę budynku. W akcji brało udział 26 strażaków (8 zastępów straży pożarnej).
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja