czwartek, 6 sierpień 2020 r.

Tragiczny wypadek na ul. Stradomskiej 2007-05-30
W dniu 29.05.2007 r około godz 21:55 doszło do tragicznego w skutkach wypadku na ul. Stradomskiej w Krakowie. Jeden z wagonów tramwaju linii 79 wypadł z szyn, w wyniku czego potrącone zostały dwie osoby. Poszkodowane osoby znajdowały się ok. 10 metrów od wykolejonego wagonu. Na miejscu była karetka Pogotowia Ratunkowego, której lekarz stwierdził zgon poszkodowanego, a drugiej osobie udzielano pomocy, po czym zabrano ją do szpitala. Wykolejony tramwaj blokował jeden pas jezdni. Przy pomocy pachołków ,taśmy ostrzegawczej i samochodów pożarniczych zabezpieczono miejsce zdarzenia do czasu przybycia Policji, Prokuratora i Pogotowia MPK . Po zakończeniu oględzin miejsca zdarzenia przez wszystkie służby, przybyłe na miejsce Pogotowie Dźwigowe ustawiło na szynach wykolejony wagon .Po odholowaniu z miejsca zdarzenia w/w tramwaju działania zakończono.