czwartek, 21 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2220403

Pożar mieszkania 2005-04-23
W dniu 23 kwietnia br. Miejskie Stanowisko Kierowania o godz. 09:20 otrzymało zgłoszenie o wydobywajacym sie dymie z mieszkania i gorących drzwiach w mieszkaniu na parterze w bloku przy ulicy Rusznikarskiej 16. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy ratowniczo-gaśnicze: po jednym z JRG 5 i JRG Nr 1 oraz Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego w skladzie: oficer operacyjny, pomocnik oficera operacyjnego oraz lekarz. Na miejscu stwierdzono wydobywajacy sie dym przez rozbite okno. Ratownicy weszli do mieszkania, przy użyciu jednego prądu wody ugaszono pożar. W kuchni mieszkania znaleziono kobietę, którą natychmiast ewakuowano na zewnątrz budynku.Poza strefą zadymienia, przybyły na miejsce lekarz Grupy operacyjnej wraz z ratownikami, przystąpił do natychmiastowej oceny stanu poszkodowanej i wdrożenia stosownych procedur.Osoba była nieprzytomna, z zachowanym oddechem oraz tętnem, z uwagi na podejrzenie oparzenia dróg oddechowych oraz zatrucia wziewnego w celu utrzymania drożności dróg oddechowych założono rurkę ustno gardłową oraz podano tlen w przepływie 15l/min z zastosowaniem maski z rezerwuarem.W badaniu wstępnym nie stwierdzono innych obrażeń.Wezwane w trakcie działań Pog.Rat. po przybyciu na miejsce przejęło osobę poszkodowaną, nadal nieprzytomną z zachowanym oddechem i tętnem. Jednocześnie trwała akcja przeszukiwania pogorzeliska i oddymianie.