środa, 13 grudzień 2017 r.

Śmiertelna ofiara pożaru na os. Tysiąclecia 2007-11-06
W dniu 05.11.2007 r. o godz. 14:14 Miejskie Stanowisko Kierowania PSP w Krakowie otrzymało zgłoszenie o pożarze mieszkania na trzecim piętrze na os. Tysiąclecia. W momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej płomieniami objęte było całe mieszkanie, ogień wydostawał się przez drzwi wejściowe na klatkę schodową oraz przez okno. Ratownicy aby ugasić pożar podali jeden prąd gaśniczy z klatki schodowej, a drugi z drabiny mechanicznej przez okno do wnętrza mieszkania. Jednocześnie prowadzona była ewakuacja osób znajdujących się na 3 i 4 piętrze. W trakcie oddymiania i przeszukiwania mieszkania odnaleziono ciało dziecka. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. W wyniku pożaru spaleniu uległo całe mieszkanie i znajdujące się w nim wyposażenie.
W akcji uczestniczyło 12 zastępów PSP, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe oraz Policja.
Na miejscu obecny był Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie mł. bryg. mgr inż. Paweł Jarosz oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Krakowie st. kpt. mgr Marek Rodak.