środa, 13 grudzień 2017 r.

Tragiczny wypadek w Woli Filpowskiej 2007-11-06
W dniu 5.11.2007 r. o godz. 14:36 Miejskie Stanowisko Kierowania PSP w Krakowie otrzymało zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia samochód osobowy marki Opel Vectra uległ całkowitemu zniszczeniu i zapalił się, a podróżujący nimi dwaj mężczyźni zginęli na miejscu. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru samochodu, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu ciał z pojazdu. Z uwagi na zablokowanie drogi Policja wyznaczyła objazdy, a utrudnienia w ruchu trwały kilkanaście godzin.
W akcji uczestniczyło 10 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
Na miejscu obecny był Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie mł. bryg. mgr inż. Paweł Jarosz oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Krakowie st. kpt. mgr Marek Rodak.