piątek, 7 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2858129

 

Gaz rozpylony w szkole 2007-11-12
Zobacz zdjęcia (0)
O godzinie 10.05 do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o rozpylonym gazie w Gimnazjum nr 48 na os Kolorowym w Krakowie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano GBA z JRG Szkoły Aspirantów, SLRChem z JRG 1 oraz Oficera Operacyjnego.
Na miejscu stwierdzono, że na korytarzu pierwszego piętra gimnazjum rozpylono nieznaną substancję. Ponieważ przed przybyciem Jednostek Straży Pożarnej szkoła została przewietrzona mierniki nie wykazały obecności żadnej niebezpiecznej substancji.
Na początku działań kilkoro uczniów uskarżało się na bóle i zawroty głowy. Ze względu na rosnącą liczbę uczniów zgłaszających dolegliwości na miejsce zadysponowano autobus do przewiezienia poszkodowanych do szpitala. Działania Straży Pożarnej polegały na kontroli zawartości niebezpiecznych substancji w powietrzu, podaniu tlenu i odizolowaniu poszkodowanych od reszty uczniów. Zespół Pogotowia Ratunkowego podjął decyzje o przewiezieniu 44 uczniów do szpitali na konsultacje. Dyrekcja szkoły zdecydowała o przerwaniu zajęć i odesłaniu pozostałych uczniów do domów.
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja