wtorek, 2 czerwiec 2020 r.

Wypadek na ulicy Darwina w Krakowie 2007-11-23
Około godziny 10.00 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o wypadku jaki miał miejsce na ulicy Darwina w Krakowie. Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej zastano wypadek samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego-betoniarki, który w wyniku zdarzenia przewrócił się na bok. Rannego kierowcę samochodu osobowego przekazano Pogotowiu Ratunkowemu, kierowca ciężarówki nie ucierpiał w zdarzeniu.
Tarasujący częściowo drogę samochód ciężarowy postawiono na koła z użyciem specjalistycznego samochodu ratownictwa drogowego. Przed stawianiem pojazdu na koła odczepiono od ramy "gruszkę" wypełnioną około 6 metrami sześciennymi betonu. Uszkodzona "gruszka" została pozostawiona na poboczu, celem usunięcia przez właściciela samochodu.
W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Szkoły Aspirantów, zastęp z JRG 2 oraz Grupa Operacyjna Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Krakowie.

M.S.