wtorek, 19 listopad 2019 r.

Pożar mieszkania, Kraków ul. Teligi. 2008-01-25
W dniu 25.01.2008 r. o godzinie 8:18 Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Krakowie, odebrał informację o pożarze mieszkania przy ul Teligi w Krakowie. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy gaśnicze i drabinę mechaniczną. Strażacy po przeprowadzeniu rozpoznania, rozpoczęli akcję ratowniczo – gaśniczą oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Z mieszkania strażacy ewakuowali 3 osoby, kobietę i dwójkę dzieci. Pomimo przeprowadzonej resuscytacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanej kobiecie. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon. Dzieci w ciężkim stanie zostały odwiezione do szpitala.
W działaniach udział brało 8 zastępów PSP.
Na miejsce przybyli: oficer operacyjny MSK, oficer operacyjny WSKR oraz rzecznik prasowy KM PSP w Krakowie.
Przyczyny zdarzenia bada Policja.