piątek, 7 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2858125

 

Pożar w Domu Pomocy Społecznej 2008-03-28
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 27.03.2008 r. ok. godz. 20.00 Miejskie Stanowisko Kierowania w Krakowie otrzymalo zgłoszenie o pożarze w Domu Pomocy Społecznej w Krakowie przy ul. Łanowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczeniu i rozpoznaniu, stwierdzono że na 3 kondygnacji pali się pomieszczenie przeznaczone na świetlice. W wyniku pożaru doszło do dużego zadymienia kondygnacji 3 i 4. Z zadymionych kondygnacji sprowadzono mieszkańców Domu Pomocy Społecznej (w sumie około 45 osób) na parter i przystąpiono do gaszenia pomieszczenia objętego pożarem przy użyciu 1 prądu gaśniczego podanego w natarciu.
Na miejscu zdarzenia udzielono pomocy medycznej 3 osobom poszkodowanym podając tlen. Poszkodowanych przekazano Pogotowiu Ratunkowemu.
Na miejsce akcji dodatkowo zadysponowano Pogotowie Ratunkowe, Policje i Pogotowie Energetyczne.
Z ramienia Pogotowia Ratunkowego przybył Koordynator Medyczny, który zdecydował o przewiezieniu 43 pensjonariuszy do Szpitala Rydygiera na obserwacje i badania profilaktyczne na oddziale toksykologii. W tym celu na miejsce zdarzenia za pośrednictwem dyzurnego MCZK zadysponowany został autobus MPK i dodatkowe zespoły Pogotowia Ratunkowego.
Na tym działania zakończono, miejsce zdarzenia przekazano Dyrektorowi Ośrodka.
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja