czwartek, 14 listopad 2019 r.

Wypadek, Kraków ul. Babińskiego 2009-01-16
O godz.10:12 Dyżurny MSK Kraków otrzymał zgłoszenie o wypadku na ulicy Babińskiego. Do wypadku natychmiast zostały zadysponowane 2 zastępy PSP oraz Oficer Operacyjny MSK. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono , że doszło do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z samochodem marki Ford Mondeo. W trakcie rozpoznania ustalono, że samochód Frod Mondeo wpadł w poślizg i uderzył bokiem w jadący z na przeciwka autobus MPK. W wyniku zderzenia w samochodzie Ford zakleszczone zostały 3 osoby (2 osoby opuściły pojazd o własnych siłach). Żadna osoba jadąca autobusem MPK nie ucierpiała. W trakcie prowadzenia działań ulica Babińskiego była zablokowana w obydwu kierunkach. W wypadku zostało poszkodowanych 5 osób w tym 3 osoby ciężko ranne. Pomocy poszkodowanym udzielili ratownicy PSP wraz z zespołami Pogotowia Ratunkowego.

R.W.