wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2207807

Wypadek samochodu ciężarowego w miejscowości Rybna 2009-08-12
W dniu 12.08.2009 r. w godzinach popołudniowych tj. ok. godz. 13.30. w miejscowości Rybna, gmina Czernichów miał miejsce wypadek z udziałem samochodu ciężarowego. Po przybyciu na miejsce zastępów Państwowej Straży Pożarnej stwierdzono że ciągnik siodłowy marki Daf z naczepą leży przewrócony na boku, częściowo na jezdni, chodniku i prywatnej posesji. W chwili przybycia zastępów z JRG 3 KM PSP w Krakowie na miejscu obecne było OSP Czułówek, pogotowie ratunkowe i oraz załoga LPR, która prowadziła resuscytację kierowcy. Poszkodowany został zabrany przez karetkę pogotowia i przewieziony na lądowisko śmigłowca skąd został zabrany przez LPR. Na miejsce wezwano ciężki samochód ratownictwa technicznego. Miejsce zdarzenia i pojazd został sprawdzony kamerą termowizyjna w celu sprawdzenia czy pod naczepą i ciągnikiem siodłowym nie znajdują sie inne osoby poszkodowane.
Na miejscu zdarzenia obecny był Zastępca Komendanta Miejskiego st. kpt. mgr inż. Stanisław Nowak.
Ł. Sz.