poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Tragedia w Jaśkowicach 2009-12-05
O godzinie 12:32 Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na drodze Krajowej nr 44 w miejscowości Jaśkowice. Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG Skawina, Grupę Operacyjną MSK oraz OSP Jaśkowice.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek samochodu osobowego z dostawczym. W samochodzie osobowym znajdowała się poszkodowana osoba.
Obecny na miejscu lekarz zespołu karetki Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon kierującego samochodem osobowym, prowadząca samochód dostawczy nie doznała obrażeń i odmówiła udzielania pomocy medycznej.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na rozlane płyny eksploatacyjne, odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach.
Po wykonaniu czynności przez Sekcję Ruchu Drogowego i zabraniu rozbitych samochodów przez Pomoc Drogową uprzątnięto jezdnię z pozostałości powypadkowych.

PePe