środa, 13 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2209093

Tragedia na autostradzie A-4 2009-12-26
O godzinie 21:38 Dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na autostradzie A-4 z informacją, że w pojazdach prawdopodobnie znajdują się uwięzione osoby. Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG-3 oraz Grupę Operacyjną MSK.
Na miejscu stwierdzono, że w wypadku biorą udział dwa samochody osobowe. W jednym z nich uwięzione są 3 osoby na tylnych siedzeniach z czego 2 są nieprzytomne. Jednocześnie uzyskano informację od będącej na miejscu załogi karetki pogotowia ratunkowego, że w sumie tym autem podróżowało 5 osób z czego jedna znajduje się w ambulansie, a druga jest już transportowana do szpitala inną karetką.
Zabezpieczono teren działań, podjęto decyzję o zamknięciu pasa ruchu w kierunku Katowic, przystąpiono do uwalniania poszkodowanych z samochodu przy użyciu narzędzi hydraulicznych, podano jeden prąd piany ciężkiej pod rozbity pojazd. W tym czasie na miejsce dojechały kolejne karetki pogotowia, Policja oraz samochód utrzymania autostrady.
Po wyciągnięciu poszkodowanych z wraku przekazano ich na deskach ortopedycznych obecnym na miejscu zespołom Pogotowia Ratunkowego, które przystąpiły do reanimacji 2 osób nieprzytomnych, niestety bez rezultatu.

PePe