czwartek, 21 listopad 2019 r.

Pożar w krakowskim liceum 2010-02-20
Około godziny 12.15 Miejskie Stanowisko Kierowania PSP odebrało zgłoszenie o dymie który pojawił się w jednej z sal w I Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Zadysponowano na miejsce dwa zastępy gaśnicze z JRG 1. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że do pożaru doszło na strychu budynku. Wezwano na miejsce dodatkowo drabinę mechaniczną. Rota gaśnicza w aparatach ochrony dróg oddechowych, udała się na strych celem ugaszenia pożaru.
W momencie wybuchu pożaru w szkole przebywało około 900 osób, których ewakuację zarządziła dyrektor szkoły przed przybyciem Straży Pożarnej. Po ugaszeniu pożaru przy użyciu wentylatorów przewietrzono strych szkoły.
Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie st. kpt. Stanisław Nowak oraz Naczelnik Wydziału Operacyjnego st. kpt. Waldemar Grzesiak.

M.S.