piątek, 29 maj 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2733893

 

Pożar hurtowni chemii gospodarczej 2005-11-03
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 3 listopada minutę po północy MSK w Krakowie otrzymało zgłoszenie o pożarze magazynu Pułkownika Dąbka 8. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze GBA i GCBA.
Już w czasie dojazdu do miejsca akcji, pierwszy Kierownik Działań Ratowniczych, widząc słup dymu unoszący się nad halą magazynową wydał polecenie uruchomienia plutonu ciężkich samochodów gaśniczych.
W wyniku rozpoznania ustalono, że pożarem objęte jest ¾ powierzchni hali.

W związku z dużym promieniowaniem cieplnym, uniemożliwiającym wejście wgłąb obiektu, przystąpiono do obrony sąsiedniego magazynu oraz zbiornika z gazem oraz ewakuowano z miejsca pożaru butle propan-butan.
Po przybyciu na miejsce Dowódcy Grupy Operacyjnej MSK, polecił on zadysponować ciężkie samochody gaśnicze, cysterny pożarnicze, drabinę mechaniczną SD-30 oraz samochód SPgaz.

Przybyły na miejsce Zastępca Komendanta Miejskiego PSP poleca utworzyć trzy odcinki bojowe, zadysponować w porozumieniu z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego PSP samochody Małopolskiej Brygady Odwodowej oraz zwiększyć intensywność podawania środków gaśniczych poprzez wykorzystanie działek gaśniczych DWP-2400.

W czasie działań w sposób ciągły prowadzono monitoring powietrza w strefie zagrożenia.

Podjęte działania doprowadziły do lokalizacji pożaru o godz. 2.15, a następnie do jego ugaszenia o godz. 5.05. Do godz. 14.00 trwało dozorowanie pogorzeliska oraz prace rozbiórkowe magazynu.

W działaniach brało 25 samochodów i 80 strażaków.

W wyniku pożaru spaleniu uległ budynek magazynowy hurtowni chemii gospodarczej oraz pomieszczenia i sprzęt biurowy.
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja