czwartek, 2 lipiec 2020 r.

Tragiczny wypdek w Wawrzeńczycach 2010-07-04
W niedzielne popołudnie w miejscowości Wawrzeńczyce (droga krajowa nr 79) na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa podczas wyprzedzania doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Peugeot 407 i Skoda Felicja.
Osoby podróżujące samochodem Peugeot w chwili przyjazdu pierwszego zastępu znajdowały się poza pojazdem, natomiast kierujący i pasażerowie skody pozostawali w rozbitym pojeździe. Za pomocą narzędzi hydraulicznych rozcięto dach pojazdu i usunięto drzwi celem ułatwienia dostępu do poszkodowanych w samochodzie Skoda Felicja. Po zbadaniu poszkodowanych lekarz stwierdził zgon dwóch mężczyzn jadących samochodem Skoda, a do znajdującej się w stanie ciężkim ciężarnej kobiety /kierująca samochodem Skoda/ zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trzy poszkodowane osoby z samochodu Peugeot 407 zostały przewiezione do szpitala.
Na miejsce zdarzenia przybył Oficer Operacyjny MSK w Krakowie.
W działaniach brały udział: 3 zastępy PSP (12 osób) oraz 5 zastępów OSP (28 osób).